Zavřít reklamu
iWant

Jak přejít z Evernote na Poznámky a vzít si s sebou veškerá data

iWant

Mezitímco Apple v iOS 9 a OS X El Capitan podstatně vylepšil systémovou aplikaci Poznámky, populární Evernote naopak své uživatele tento týden rozhořčil omezením bezplatné verze a zdražením těch placených. Uživatelé proto z Evernotu hromadně utíkají právě k Poznámkám či k OneNotu od Microsoftu. Pokud budete chtít z Evernotu na Poznámky přejít i vy, dobrou zprávou je, že je to velice jednoduché a veškerá data lze snadno přenést. Ukážeme vám jak.

Abyste mohli veškerá data z Evernotu jednoduše přenést do Poznámek od Applu, budete potřebovat Mac s operačním systémem OS X 10.11.4 či novějším. Na takovém Macu navíc budete potřebovat i aplikaci Evernote, kterou můžete zdarma stáhnout z Mac App Storu.

Krok 1

Otevřete na Macu aplikaci Evernote a přihlaste se ke svému účtu. Následně nechte sesynchronizovat všechny své poznámky, abyste v aplikaci měli aktuální data. Průběh synchronizace je značen točícím se kolečkem v levé části horního panelu okna aplikace.

Krok 2

Evernote_notes

Co se týče samotného exportu poznámek, možné je z Evernotu dostat všechny poznámky najednou, ale vybírat je lze i po jedné, a to klasickým způsobem – klepnutím myší na jednotlivé poznámky s podržením klávesy Command (⌘). Možné je takto i vybírat k exportu celé zápisníky a zachovat si tak své záznamy roztříděné.

Když máte poznámky vybrané, stačí v Evernotu klepnout na Edit > Export Notes… Následně uvidíte kontextové okno s možností nastavit si volby exportu. Zde máte možnost výsledný soubor pojmenovat a vybrat jeho umístění a formát. Nutné je vybrat formát Evernote XML Format (.enex).

Evernote_notes

Krok 3

Jakmile je export dokončen, otevřete si aplikaci Poznámky a zvolte možnost Soubor > Importovat poznámky… V okně, které se zobrazí, nyní vyberete soubor exportovaný z Evernotu a volbu potvrďte. Poznámky z Evernotu se vám nyní nahrají do nové složky s názvem Importované poznámky. Odtud je pak budete moci třídit do jednotlivých složek.

Evernote_notes_1