Zavřít reklamu

Koupili jste si nový iPhone a chcete, aby vám vydržel co možná nejdéle? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak jste tady naprosto správně. Starat se o chytrý telefon v dnešní době není ničím zvláštním – přece jenom se jedná o věc, která vychází na několik desítek tisíc korun. Všeobecně se uvádí, že vzhledem k aktualizacím by vám měl iPhone vydržet bez problémů 5 let, což je bezkonkurenční, každopádně pokud se o něj budete starat, může vám vydržet ještě o mnoho let déle. Pojďme se tedy společně podívat na 5 tipů, jak se starat o iPhone.

Využívejte certifikované příslušenství

V balení nejnovějších iPhonů už aktuálně najdete kromě samotného telefonu pouze originální nabíjecí kabel. Pokud už jste někdy v minulosti iPhone využívali, tak zajisté doma máte nějakou nabíječku. Každopádně, ať už se rozhodnete pro využití starší nabíječky, popřípadě pokud si chcete koupit novou, tak vždy využívejte buď originální příslušenství, anebo příslušenství s certifikací MFi (Made For iPhone). Jen tak zaručíte, že se váš iPhone bude nabíjet naprosto bez problémů, a že nebude docházet k ničení baterie.

MFi příslušenství AlzaPower koupíte zde

Noste ochranné sklo a obal

Uživatelé iPhonů se dělí na dvě skupiny. V první najdete jedince, kteří iPhone vybalí z krabičky a už jej nikdy do ničeho dalšího nezabalí, ve druhé skupině se pak nachází takoví uživatelé, kteří iPhone chrání ochranným sklem a obalem. Chcete-li zajistit co nejdelší výdrž jablečného telefonu, tak byste se rozhodně měli zařadit do skupiny druhé. Ochranná skla a obaly totiž dokáží zařízení perfektně ochránit před poškrábáním, pády a dalšími nešťastnými událostmi, které by jinak mohly skončit například prasknutým displejem či zády anebo třeba kompletním zničením. Volba je tedy na vás.

Ochranné prvky AlzaGuard koupíte zde

Aktivujte Optimalizované nabíjení

Baterie uvnitř (nejen) jablečných zařízení je spotřební zboží, které postupem času a používáním ztrácí své vlastnosti. U baterií to znamená, že ztrácí maximální kapacitu a zároveň nemusí být schopné poskytnout dostatečný výkon hardwaru. Abyste se vyhnuli předčasnému stárnutí baterie, tak byste ji primárně neměli vystavovat vysokým teplotám, kromě toho byste ji ale měli udržovat v rozmezí nabití od 20 do 80 %. I mimo tohle rozmezí samozřejmě baterie funguje, avšak mimo něj dochází právě k rychlejšímu stárnutí, takže budete baterii muset dříve měnit. S omezením nabíjení na 80 % vám může funkce Optimalizované nabíjení, kterou aktivujete v Nastavení → Baterie → Kondice baterie.

Nezapomeňte na čištění

Rozhodně byste neměli zapomenout ani na to váš iPhone čas od času pořádně vyčistit, a to jak zvenku, tak zevnitř. Co se týče venkovního čištění, tak se pouze stačí zamyslet nad tím, čeho všeho se přes den dotknete – nespočet bakterií se tak může dostat právě na tělo jablečného telefonu, který mnoho z nás vytáhne z kapsy či kabelky klidně více než stokrát za den. K čištění v tomto případě můžete využít vodu či různé dezinfekční ubrousky. Uvnitř iPhonu byste pak měli udržovat dostatek volného místa, aby bylo možné stahovat a instalovat aktualizace a zároveň abyste i nadále mohli do paměti ukládat potřebné soubory.

Pravidelně aktualizujte

I aktualizace jsou nesmírně důležité pro to, aby vám iPhone vydržel co možná nejdéle. Součástí těchto aktualizací jsou nejen nové funkce, jak si mnoho uživatelů myslí, ale především opravy různých bezpečnostních chyb a bugů. Právě díky těmto opravám se můžete cítit bezpečně a mít jistotu toho, že se nikdo nezmocní vašich dat. Pro vyhledání, případné stažení a instalaci aktualizací iOS stačí přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru. Zde případně můžete také aktivovat automatické aktualizace, pokud se nechcete o jejich ruční vyhledávání a instalování starat.

.