Zavřít reklamu
iWant

Jak se v aplikacích třetích stran přihlásit k iCloud účtu s dvoufaktorovým ověřením

iWant

Dvoufaktorové ověřování je velice užitečná bezpečnostní funkce, díky které máte mnohem větší pravděpodobnost, že se k vašemu účtu nepřihlásí někdo nepovolaný, i kdyby třeba získal vaše heslo. Zapnout jde vyšší zabezpečení také na iCloudu, ovšem někdy se může stát tato funkce poněkud nepraktická.

Na nepříjemnost spojenou s dvoufaktorovým ověřením na iCloudu narazíte zejména ve chvíli, kdy se budete chtít se svým účtem přihlásit v nějaké aplikaci třetí strany, jako jsou e-mailové klienty (Spark, Airmail) nebo kalendáře (Fantastical, Calendars 5 a další). Již nebude stačit zadat jméno a heslo. Vzhledem k vyššímu zabezpečení je v každé aplikaci nutné použít konkrétní heslo, které musíte vždy vygenerovat.

Pro vygenerování hesla se musíte na webu appleid.apple.com přihlásit ke svému iCloud účtu a v sekci Zabezpečení > Hesla pro konkrétní aplikace kliknout na Vygenerovat heslo… Po zadání názvu štítku1 se vám vygeneruje unikátní heslo, které je třeba v dané aplikaci zadat místo vašeho běžného hesla pro účet na iCloudu.

icloud-heslo

Pokud máte na iCloudu dvoufaktorové ověřování aktivní, je třeba na tuto skutečnost pamatovat, protože jinak se v aplikacích třetích stran přes iCloud účet nepřihlásíte. Apple bohužel nenabízí jinou možnost, jak konkrétní hesla vygenerovat, a tak musíte vždy navštívit webové rozhraní pro správu Apple ID.

Další problém, který se může v souvislosti s iCloud účtem v aplikacích třetích stran objevit, je ten, když vaše Apple ID nemá koncovku „icloud.com“. S tím se můžete setkat, když se potřebujete přihlásit v některé aplikaci přes mail na iCloudu, ale vaše Apple ID má koncovku „@gmail.com“, a tak vám místo toho nabízí přihlášení k Gmailu (například služba Unroll.me).

Přestože máte jiné Apple ID, vždy byste měli mít k dispozici ještě další adresu s koncovkou „icloud.com“, které opět najdete na webu appleid.apple.com v sekci Účet > K dosažení na. S ní by již neměl být v přihlášení přes iCloud účet žádný problém.

icloud-heslo2

  1. Štítek je dobré pojmenovat podle aplikace, kde heslo vkládáte, protože v jednu chvíli můžete mít aktivních až 25 hesel pro konkrétní aplikace, a pokud byste chtěli nějaké deaktivovat, budete vědět, k jakým aplikacím jaké heslo patří. Správu hesel ke konkrétním aplikacím najdete v sekci Zabezpečení > Upravit > Hesla pro konkrétní aplikace > Zobrazit historii.