Zavřít reklamu
iWant

Jak se vrátit z iOS 12 zpět na iOS 11

iWant

Je tomu přesně týden, co se na úvodní keynote vývojářské konference představil nový iOS 12, jenž je prozatím dostupný pouze pro registrované vývojáře. Pokud jste využili náš návod a nový systém si na své zařízení nainstalovali, pak se možná někteří z vás také pídí po způsobu, jak případně provést downgrade. Proto jsme připravili kompletní návod, jak se z iOS 12 vrátit zpět na iOS 11.

Ještě před samotným návratem si své zařízení zálohujte. Doporučena je záloha přes iTunes. Stačí iTunes otevřít na Macu nebo PC s Windows, připojit zařízení přes USB kabel, kliknout v iTunes vlevo nahoře na ikonu svého zařízení a poté na Zálohovat. Mějte však na paměti, že zálohu iOS 12 z iTunes nebude možné na iOS 11 obnovit, protože starší verze systému nepodporuje zálohy z novější verze. I navzdory tomu ale záloha v případě problémů přijde vhod. Provést zálohu lze i skrze iCloud, a to přímo na svém zařízení v Nastavení –> iCloud –> Záloha a zde kliknout dole na Zálohovat.

Bez ztráty dat

Při využití tohoto postupu nepřijdete o data, ale neprovede se čistá instalace, což může způsobit problémy se systémem. Downgrade provádíte na vlastní riziko, protože mohou nastat problémy, kdy se například nepřevedou všechny aplikace, jež jste na iOS 12 nainstalovali. Před instalací byste si měli zapnout zálohu zpráv na iCloud v Nastavení –> [vaše jméno] –> iCloud, protože jinak o ně při návratu na iOS 11 přijdete.

 1. Odsud si do PC/Macu stáhněte iOS 11.4 pro své zařízení
 2. Pokud nemáte iTunes, pak si je stáhněte z těchto stránek a nainstalujte
 3. Vypněte na iPhonu funkci Najít iPhone (Nastavení –> [vaše jméno] –> iCloud)
 4. Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch pomocí USB kabelu k PC nebo Macu
 5. V iTunes klikněte na ikonu zařízení, jež se zobrazí v levém horním rohu
 6. Stiskněte a podržte ALT (na macOS) nebo SHIFT (na Windows) a klikněte na Ověřit aktualizace
 7. Vyhledejte stažený soubor s iOS 11.4, kliknutím jej označte a zvolte Otevřít
 8. Kliknutím na Aktualizovat zahájíte instalaci systému

Po úspěšné instalaci systému doporučujeme v Nastavení –> Obecné –> Profil odstranit vývojářský profil. Jestliže už vaše zařízení stáhlo aktualizaci iOS 12 a čeká na potvrzení instalace, pak ji smažte v Obecné –> Úložiště: iPhone. Po odstranění profilu (a případně také aktualizace) zařízení restartujte.

Čistá instalace

Jestliže přijdete zpět na iOS 11 pomocí následujících kroků, pak přijdete o všechna svá data. Pokud jste si udělali zálohu telefonu ještě předtím, než jste přešli na iOS 12, můžete obnovit své zařízení ze zálohy během nastavování čistého iOS 11. Pakliže jste tak neučinili, tak si ještě před přechodem zpět na iOS 11 zazálohujte všechna data, u kterých to jde (kontakty, kalendáře apod.) do iCloud v nastavení iPhonu, a až následně proveďte downgrade. Po nainstalování nového systému se stačí jen přihlásit k iCloudu a máte zmíněná data zpět. Nicméně o aplikace, jež nepodporují synchronizace skrze iCloudu, bohužel přijdete a stejně tak i data v nich.

 1. Z této stránky si do PC/Macu stáhněte iOS 11.4 pro své zařízení
 2. Pokud nemáte iTunes, pak si je stáhněte odsud a nainstalujte
 3. Vypněte na iPhonu funkci Najít iPhone (Nastavení –> [vaše jméno] –> iCloud)
 4. Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch pomocí USB kabelu k PC nebo Macu
 5. V iTunes klikněte na ikonu zařízení, jež se zobrazí v levém horním rohu
 6. Podržte ALT (na macOS) nebo SHIFT (na Windows) a klikněte na Obnovit iPhone… (!)
 7. Vyhledejte stažený soubor s iOS 11.4, kliknutím jej označte a zvolte Otevřít
 8. Kliknutím na Obnovit zahájíte instalaci systému