Zavřít reklamu

V případě, že sledujete dění v jablečném světě, tak už vám jistě neunikla zpráva o tom, že má již zítra, tj. 15. září, proběhnout zářijový Apple Event. Již po dobu několika let je tradicí, že Apple na této konferenci představuje především nové iPhony, po boku s ostatními zařízeními. Letos je ale všechno jinak a nic není jisté. Spekulace se více méně rozcházejí na dvě strany. První strana hovoří o tom, že se dočkáme pouze představení Apple Watch Series 6 společně s iPadem Air, a že se iPhonů dočkáme na pozdější konferenci, druhá strana se poté přiklání k tomu, že letošní zářijový Apple Event bude opravdu nabitý a kromě nových Apple Watch a iPadu Air se tradičně dočkáme i iPhonů. Kde je pravda a co všechno tedy Apple zítra představí je ve hvězdách. Pokud však chcete být mezi prvními, kteří tohle tajemství zjistí, tak vám nezbývá nic jiného, než se na Apple Event dívat přímo živě.

Prohlédněte si pozvánky na Apple Event z minulých let:

Jak už jsem zmínil výše, tak letošní zářijový Apple Event proběhne 15. září, a to konkrétně v 19:00. Samotná konference jako taková se bude odehrávat v kalifornském Apple Parku, konkrétně v Divadle Steva Jobse. Bohužel, vzhledem k pandemii koronaviru, se i tato jablečná konference bude odehrávat pouze online, bez fyzických účastníků. Pro nás, jakožto obyvatele Česka (a popřípadě Slovenska), to však není nic zásadního – ostatně veškeré konference stále sledujeme pouze online. Níže jsme pro vás připravili shrnující návod na to, jak můžete zítřejší Apple Event sledovat na všemožných platformách tak, aby vám nic neuniklo.

Apple Event na Macu nebo MacBooku

Živý přenos z Apple Eventu budete moci v rámci operačního systému macOS sledovat z tohoto odkazu. Pro správné fungování budete potřebovat Mac nebo MacBook běžící na operačním systému macOS High Sierra 10.13 nebo novějším. Doporučuje se využít nativní prohlížeč Safari, přenos však ale bude fungovat i na Chrome a dalších prohlížečích.

Apple Event na iPhonu nebo iPadu

Pokud se na živý přenos z Apple Event chcete dívat z iPhonu, anebo iPadu, tak tak stačí klepnout na tento odkaz. Abyste stream mohli sledovat, budete potřebovat iOS 10 nebo novější. I v tomto případě platí doporučení pro využití prohlížeče Safari, s největší pravděpodobností však bude živý přenos funkční i v jiných prohlížečích.

Apple Event na Apple TV

Pokud se rozhodnete jablečnou konferenci sledovat z jablečné televize, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se přesunout do nativní aplikace Apple TV, kde vyhledejte film s názvem Speciální události Apple, popřípadě Apple Event. Poté stačí film spustit a ihned můžete začit sledovat. Naprosto stejně to funguje i v případě, že nevlastníte fyzickou Apple TV, ale máte k dispozici přímo v chytré televizi aplikaci Apple TV.

Apple Event na Windows

Zatímco ještě před několika lety bylo sledování jablečných konferencí na Windows spíše noční můrou, tak v současné době už je tomu naštěstí jinak. Apple konkrétně pro správný chod doporučuje, abyste na Windows pro sledování živého přenosu využili nativní prohlížeč Microsoft Edge. I v tomto případě vám ale bude přenos fungovat i na ostatních moderních prohlížečích, tzn. například v Chrome či Firefoxu. Jediná podmínka, kterou musí prohlížeč splňovat, je, aby podporoval MSE, H.264 a AAC. K živému přenosu se dostanete pomocí tohoto odkazu. Pokud budete mít se sledováním na stránkách od Applu problém, tak můžete událost sledovat také na YouTube.

Apple Event na Androidu

V minulých letech bylo sledování jablečných konferencí na Apple zařízeních velmi složité. Přenos bylo nutné spouštět pomocí síťového proudu a speciální aplikace, navíc k tomu byl tento přenos často velmi nekvalitní a nestabilní. Dobrou zprávou ale je, že Apple před nějakou dobou začal své Apple Eventy streamovat také na YouTube, který si můžete spustit prakticky na jakémkoliv zařízení, včetně Androidu. Pokud tedy chcete zářijový Apple Event sledovat na Androidu, stačí přejít na živý přenos na YouTube pomocí tohoto odkazu. Událost můžete sledovat buď přímo z webového prohlížeče, pro lepší požitek však doporučujeme instalaci aplikace YouTube.

Závěr

Jak už to bývá každým rokem ve zvyku, tak i letos jsme si pro vás, naše věrné čtenáře, připravili živý přepis z celé konference. Dnes o půlnoci se na našem magazínu objeví speciální článek, který stačí pro sledování živého přepisu rozklepnout. Tento článek bude až do startu konference připnutý v horní části stránky, takže k němu budete mít jednoduchý přístup. Během konference na našem magazínu samozřejmě budeme zveřejňovat články, ve kterých najdete veškeré informace o nově představených produktech a službách – můžete si tedy být jistí, že vám nic neunikne. Budeme velice rádi, když budete stejně, jako každý rok, sledovat zářijový Apple Event společně s Jablíčkářem!

apple event 2020
Zdroj: Apple
.