Zavřít reklamu

Čím dál více uživatelů se intenzivně zajímá o to, jak co nejvíce ochránit své soukromí. Pro tyto účely je k dispozici celá řada různých nástrojů. Pokud máte e-mailový účet v Gmailu od společnosti Google, věnujte pozornost následujícím řádkům, kde se můžete dozvědět, jakým způsobem lze bránit sledování e-mailů v Gmailu.

Jak funguje sledování e-mailů

Nejrůznější firmy a instituce používají často při rozesílání reklam či newsletterů funkci sledování e-mailů, aby lépe porozuměli vašim preferencím a zobrazovali cílené reklamy, které jsou relevantní a přinášejí potřebné výsledky v podobě interakce. Děje se tak díky neviditelným sledovacím pixelům v obrázcích e-mailů nebo ve webových odkazech. Když příjemce e-mail otevře, skryté sledovací pixely předají odesílateli informaci o tom, že jste e-mail otevřeli nebo klikli na odkaz. Mohou také sdílet další informace o vaší aktivitě v e-mailu a navíc předávat údaje o vašem zařízení, IP adresu, polohu, přidávat nebo číst soubory cookie prohlížeče a další.Mezi uživateli se těší masivní oblibě e-mailová služba Gmail od Googlu, která naštěstí nabízí způsoby, jak ve zmíněném sledování e-mailové aktivity zabránit. Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete používat funkci Ochránit aktivitu v mailu, můžete příslušná nastavení provést přímo na webu či v jednotlivých aplikacích.

Gmail iPhone fb

Jak zabránit sledování v Gmailu na webu

Navštivte stránku mail.google.com a přihlaste se pod svým účtem. Klikněte na ikonu ozubeného kolečka vpravo nahoře a vyberte možnost Zobrazit všechna nastavení. Přejděte dolů do části Obecné a zaškrtněte políčko Zeptat se před zobrazením externích obrázků. V závěru už jen přejděte na konec stránky a klikněte na Uložit změny > Pokračovat.

Jak zabránit sledování v Gmailu na iPhonu či iPadu

Pokud chcete zabránit sledování e-mailů v Gmailu na iPhonu či iPadu, spusťte nejprve aplikaci Gmail. Poté klepněte na ikonku tří vodorovných linek vlevo nahoře a zvolte Nastavení. V horní části vyberte e-mailový účet, se kterým chcete pracovat, a zvolte Obrázky. Nakonec stačí jen aktivovat položku Zeptat se před zobrazením externích obrázků.

Jak zabránit sledování v Gmailu v nativní aplikaci Mail na Macu

Sledování e-mailů můžete vypnout také v nativní aplikaci Mail (Pošta) na Macu. Spusťte Mail na Macu a v horní části obrazovky počítače klikněte na Mail -> Předvolby. V okně předvoleb klikněte na kartu Soukromí. Pokud máte zaškrtnutou možnost Chránit aktivitu v Mailu, deaktivujte ji, a následně zaškrtněte položky Blokovat veškerý vzdálený obsah a Skrýt IP adresu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    A jaký je rozdíl mezi mezi aktivovanou Ochranou soukromí u pošty na Macu a zaškrtnutím jednotlivých položek? Není to totožné?

    Boze muj, cely clanek s tak bombastickym titulkem a trojnasobnym poctem reklam je o tom ze si mame zakazat vsechny obrazky v mailech ? Taktez by mne zajimalo kolik zminenych funkci se do jednoho skryteho pixelu vejde.

celý text

Čtěte více.