Zavřít reklamu

Nový operační systém iOS 13 společně s novými iPhony 11 a 11 Pro nám vytvořily lehký zmatek v tom, jakým způsobem se dají na domovské obrazovce přeuspořádat aplikace, a jak je lze vymazat. U nejnovějších iPhonů jsme se bohužel dočkali odstranění oblíbeného 3D Touche, tedy funkce, kdy byl displej schopný reagovat na sílu jeho stisku. 3D Touch nahradil Haptic Touch, který už nefunguje na bázi síly stisku, ale klasicky na bázi délky podržení prstu na displeji. Vzhledem k odstranění 3D Touche se musel i nově operační systém přizpůsobit, a to nejen na nových iPhonech, ale také na těch starších. Pojďme se tedy společně podívat na to, jakým způsobem se nově můžete dostat do rozhraní, ve kterém můžete na domovské obrazovce odstraňovat a přemisťovat aplikace.

Jak v iOS 13 odstranit a přeuspořádat aplikace na domovské obrazovce

Na vašem iPhonu, na kterém máte nainstalovaný nejnovější operační systém iOS 13, se přesuňte na domovskou obrazovku. Nyní stačí, abyste na jakékoliv aplikaci jednoduše přidrželi prst. Po několika momentech se zobrazí kontextuální menu, kde stačí stisknout tlačítko Přeuspořádat aplikace. Pokud si chcete tento postup ještě urychlit, tak stačí, abyste na ikoně podrželi prst tak dlouho, dokud se neobjevíte v rozhraní pro přeuspořádání aplikací. To znamená, že nemusíte zvolit žádnou možnost v kontextuálním menu, pouze na ikoně stačí podržet prst delší dobu. V případě, že vlastníte iPhone s 3D Touchem, tak fungují oba postupy, které jsem uvedl výše. Celý proces však ještě můžete urychlit tak, že na ikonu silně zatlačíte. Poté se ihned zobrazí kontextuální menu, kde si buď můžete vybrat možnost Přeuspořádat aplikace, anebo můžete prst dále podržet a vyčkat, dokud se neobjevíte v rozhraní pro odstranění či přeuspořádání aplikací.

Mnozí uživatelé si nejen v komentářích stěžovali, že je integrace Haptic Touch do iOS velmi nešťastná. iPhony, které stále disponují 3D Touchem, totiž mohou zároveň využít i některých funkcí Haptic Touch, a tak se ovládání může zdát velmi zmatené. Bohužel, navrácení 3D Touche se nejspíše už nikdy nedočkáme. Proto bude velmi zajímavé sledovat, jak si s touto „zmateností“ Apple poradí. Rozhodně by bylo super, kdybychom se v budoucích aktualizacích dočkali přepracování, kdy by všechny zařízení disponující 3D Touchem mohli tuto skvělou vychytávku využívat naplno stejně tak, jako tomu bylo v minulých verzích iOS.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více