Zavřít reklamu

Sdílení obrazovky je naprosto perfektní funkcí, díky které můžete někomu na dálku pomoci s určitým nastavením operačního systému. Přiznejme si – komu z nás alespoň jednou rodiče, prarodiče či kamarádi nezavolali, abyste jim poradili ohledně nějakého nastavení operačního systému, popřípadě abyste jim řekli, „jak se na Macu dělá tohle“. Většina uživatelů by v tomto případě nejspíše sáhla po nějaké aplikaci třetí strany, díky které lze obrazovku jednoduše sdílet. Věděli jste však o tom, že pokud chcete vy či druhá strana sdílet obrazovku macOS zařízení, tak k tomu nepotřebujete žádnou aplikaci třetí strany? Pokud se chcete dozvědět více, tak pokračujte ve čtení.

Jak v macOS jednoduše sdílet obrazovku

Co se týče aplikací pro sdílení obrazovky, tak naprostým favoritem je napříč všemi operačními systémy Team Viewer. Tento program je k dispozici již několik dlouhých let a nabízí nespočet dalších přednastavení – Team Viewer už dávno není jen o sdílení obrazovky. Pokud se však chcete připojit z macOS zařízení na macOS zařízení (anebo pokud se někdo chce připojit na váš Mac či MacBook), tak Team Viewer vůbec nepotřebujete. Postačí vám nativní aplikace Zprávy a samozřejmě stabilní připojení k internetu:

 • Pokud se chcete z vašeho Macu připojit na jiný Mac, tak prvně otevřete nativní aplikaci Zprávy.
 • Jakmile tak učiníte, tak si najděte kontakt, ke kterému se chcete připojit (který vám má sdílet obrazovku).
 • Poté, co kontakt najdete, tak jej rozklikněte.
 • V pravém horním roku poté klepněte na modrý text Podrobnosti.
 • Objeví se rozšířené informace o zvoleném kontaktu – například jeho poloha, či přednastavení potvrzení o přečtení a nerušit.
 • Vás v tomto případě zajímá ikona dvou překrývajících se obdélníků v bílem kolečku, na kterou klepněte.
 • Po kliknutí na tuto možnost se objeví dvě kolonky:
  • Pozvat ke sdílení mojí obrazovky – tuto možnost využijte, pokud chcete vybranému kontaktu sdílet vaši obrazovku.
  • Požádat o sdílení obrazovky – tuto možnost využijte, pokud chcete požádat o sdílení obrazovky vybraného kontaktu.
 • V obou případech se na druhém zařízení objeví notifikace, která uživatele zve ke sledování či sdílení obrazovky.
 • Druhá strana má k dispozici možnost pro přijmutí či odmítnutí.

Po spojení se objeví obrazovka, ve které lze provádět další úkony – například zakázání ovládání počítače, vypnutí zvuků, atd. Jak už jsem jednou zmínil, tak tako funkce samozřejmě funguje jen v rámci operačního systému macOS. Pokud se tedy chcete z vašeho Macu či MacBooku připojit na Windows (a naopak), tak je nutné, abyste nainstalovali aplikaci, která tohle podporuje. V tomto případě rozhodně nevkročíte vedle s Team Viewerem, jenž je pro osobní použití k dispozici naprosto zdarma. Stáhnout jej můžete pomocí tohoto odkazu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více