Zavřít reklamu

Pokud se v rámci App Storu podíváte na dostupné aplikace, tak zjistíte, že jsou většinou zdarma, a že jen malé procento z nich je placených. Vývojáři si samozřejmě ale nějakým způsobem musí na své živobytí vydělat, a tak je jasné, že nebudou věnovat svůj čas vyvíjení aplikací, ze kterých nebudou mít ani korunu. V poslední době se opravdu mohutně rozšířil model předplatného, kdy si tedy většinou vybranou aplikaci stáhnete zdarma, avšak pro její využití, popřípadě pro zpřístupnění některých funkcí, musíte měsíčně či ročně opakovaně platit nějakou částku. Z dlouhodobého hlediska je předplatné samozřejmě o mnoho dražší než jednorázový nákup, a tak si mnoho uživatelů stěžuje na vysoké ceny. To je pochopitelné, ale jak říkám, vývojáři zkrátka a jednoduše musí fungovat.

Jak na iPhone sdílet předplatné v rodinném sdílení

V případě, že máte rodinu, ve které se nachází iPhony, popřípadě jiná jablečná zařízení, tak můžete ušetřit nejen na aplikacích, ale i na předplatných. Veškeré členy rodiny si totiž můžete přidat do rodinného sdílení, ve kterém se pak sdílí stejný iCloud, předplatná od společnosti Apple, nákupy aplikací a předplatná. Co se týče sdílení iCloudu, Apple služeb a nákupu aplikací, tak to můžete spravovat a (de)aktivovat přímo v Nastavení → váš účet → Rodinné sdílení. Pokud byste ale chtěli v rodinném sdílení sdílet předplatná, tak je postup odlišný:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace App Store.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém horním rohu obrazovky klepněte na ikonu vašeho profilu.
  • Následně se ocitnete v rozhraní, ve kterém je možné spravovat aktualizace, váš profil apod.
  • Zde jednoduše klepněte na sekci s názvem Předplatná.
  • Otevře se rozhraní se všemi vašimi předplatnými, kde si rozklikněte to předplatné, které chcete sdílet.
  • Po rozkliknutí už jen stačí, abyste ve spodní části obrazovky přepínačem aktivovali Sdílet s rodinou.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše sdílet předplatné v rodinném sdílení. Tento postup stačí zopakovat u všech ostatních předplatných, která chcete sdílet. Díky rodinnému sdílení tedy u placených aplikací stačí, aby je zakoupil pouze jeden uživatel, čímž je automaticky je získají i ostatní uživatelé – a naprosto stejně je tomu i u předplatných. V rámci rodinného sdílení se může nacházet celkově šest uživatelů, což znamená, že jste schopni ušetřit opravdu mnoho peněz.

.