Zavřít reklamu

Tablety (nejen) od Applu v dnešní době bere každý trochu jinak. Pro někoho se jedná o plnohodnotný pracovní nástroj, někdo jiný může mít tablet jakožto doplněk k počítači, a z pochopitelných důvodů se najde i velká část uživatelů, která jej nechává položený na stole nebo jej používá pouze sporadicky. Nelze stoprocentně říci, jaké zařízení iPad ve skutečnosti je, vzhledem k širokému portfoliu je však někdy poměrně těžké si ten správný vybrat. Tento článek by vám s výběrem iPadu mohl pomoci.

Pracovní nástroj nebo odpočinek u filmů?

Mnoho uživatelů bere iPad jakožto skvělé zařízení ke konzumaci filmů, seriálů, apod., a to především díky skvělým displejům, které Apple prostě a jednoduše umí, a také díky skvělým reproduktorům. Osobně si však myslím, že právě ke konzumaci nemusíte pořizovat nejdražší iPad Pro. Na sledování filmů nebo YouTube videí nepotřebujete extrémní výkon, a i přesto, že má iPad Pro čtyři reproduktory naproti dvěma u ostatních a o něco kvalitnější displej, osobně si nemyslím, že by vás ostatní tablety od Applu kvalitou komponentů urazily.

iPad Pro:

Na co potřebujete iPad používat?

I ve chvíli, kdy používáte svůj tablet k některým druhům práce, asi nemusíte sáhnout hned po nejdražším iPadu. Na kancelářskou práci stačí i ten základní, na jakoukoli náročnější by měl dostačovat výkon nového iPadu Air, samozřejmě se však při úpravě fotografií či videí hodí větší displej, který vám právě iPad Pro ve větší verzi nabídne. Klíčový faktor také může být frekvence displeje, která činí 120 Hz, což zajišťuje výrazně lepší odezvu. Velice specifické zařízení je iPad mini, které si sice asi jako pracovní nástroje nezvolíte, jako malý zápisník pro studenty nebo produkt ve firmách, který bude zpracovávat určitá data, si ale využití najde.

mpv-shot0318
Zdroj: Apple

Konektory

Z aktuálně prodávaných iPadů má ten základní a iPad mini Lightning, nový iPad Air a iPad Pro USB-C. Při práci se občas hodí připojit externí disky, což díky speciální redukci můžete i k iPadům s Lightning konektorem. Tato redukce však potřebuje napájení, navíc přenosové rychlosti u Lightningu bůhvíjak svižné nejsou. Pokud tedy plánujete takto pracovat s velkým objemem dat, doporučuji sáhnout po iPadu s konektorem USB-C.

iPad Air 4. generace:

Fotoaparáty

Osobně si nemyslím, že jsou obecně tablety určeny k natáčení videí nebo pořizování fotografií, někteří však fotoaparát využijí. Na videokonference stačí opravdu jakýkoli iPad, pokud však často fotografujete a z nějakého důvodu je pro vás použití tabletu jednodušší, rozhodně bych volil nový iPad Pro, který kromě vyspělých fotoaparátů nabízí i LiDAR skener. Ten sice v nynější době není tolik využitelný, myslím si však, že na jeho použití vývojáři zapracují a například rozšířená realita s ním bude perfektní. Proto se investice do iPadu Pro mnohým vyplatí do budoucna.

.