Zavřít reklamu

Včerejší keynote, která se konala v New Yorku, toho přinesla mnoho. Kromě nového MacBooku Air či Macu mini nám Apple odhalil i iPad Pro s obří kapacitou 1 TB. Avšak teprve po skončení konference vyšla najevo další překvapivá skutečnost. iPad Pro s kapacitou 1 TB má i o 2 GB větší RAM než zbylé modely.

6 GB RAM

Jak je možné se dočíst v tweetu pod tímto odstavcem, objevil jeho autor, Steve Troughton-Smith, v Xcode pravděpodobný důkaz toho, že je iPad Pro s gigantickou kapacitou výjimečný i v dalším aspektu. Oproti ostatním modelům je v něm možné najít 6 GB RAM, tedy o 2 GB větší oproti stejným zařízením s nižší kapacitou. Informace se jeví jako důvěryhodná, sám Apple ji však dosud nepotvrdil. Velikost RAM jen jeden z údajů, kterým se jablečná firma svým uživatelům zpravidla nechlubí.

Za 1 TB minimálně 45 490 Kč

Poté, co Apple zveřejnil české ceny nových zařízení, bylo možné s údivem zjistit, že za 1TB model zaplatíte přinejmenším 45 490 Kč. Takto gigantická paměť i největší RAM, jakou kdy iPad viděl, se může na první pohled zdát nesmyslná. Nicméně Apple už delší dobu propaguje iPad jako plnohodnotnou náhradu počítače. A toto je další důležitý krok tímto směrem, kterým se cupertinská společnost snaží ukázat, že je iPad schopný nahradit PC i ve svém výkonu a při profesionální práci. Při prezentaci zaznělo, že je nový iPad výkonnější než 92 % v současnosti prodávaných počítačů na trhu. Avšak na chvíli, kdy bude skutečně možné tablety plně nahradit počítače, si ještě budeme muset počkat.

.