Zavřít reklamu

Včerejší keynote, která se konala v New Yorku, toho přinesla mnoho. Kromě nového MacBooku Air či Macu mini nám Apple odhalil i iPad Pro s obří kapacitou 1 TB. Avšak teprve po skončení konference vyšla najevo další překvapivá skutečnost. iPad Pro s kapacitou 1 TB má i o 2 GB větší RAM než zbylé modely.

6 GB RAM

Jak je možné se dočíst v tweetu pod tímto odstavcem, objevil jeho autor, Steve Troughton-Smith, v Xcode pravděpodobný důkaz toho, že je iPad Pro s gigantickou kapacitou výjimečný i v dalším aspektu. Oproti ostatním modelům je v něm možné najít 6 GB RAM, tedy o 2 GB větší oproti stejným zařízením s nižší kapacitou. Informace se jeví jako důvěryhodná, sám Apple ji však dosud nepotvrdil. Velikost RAM jen jeden z údajů, kterým se jablečná firma svým uživatelům zpravidla nechlubí.

Za 1 TB minimálně 45 490 Kč

Poté, co Apple zveřejnil české ceny nových zařízení, bylo možné s údivem zjistit, že za 1TB model zaplatíte přinejmenším 45 490 Kč. Takto gigantická paměť i největší RAM, jakou kdy iPad viděl, se může na první pohled zdát nesmyslná. Nicméně Apple už delší dobu propaguje iPad jako plnohodnotnou náhradu počítače. A toto je další důležitý krok tímto směrem, kterým se cupertinská společnost snaží ukázat, že je iPad schopný nahradit PC i ve svém výkonu a při profesionální práci. Při prezentaci zaznělo, že je nový iPad výkonnější než 92 % v současnosti prodávaných počítačů na trhu. Avšak na chvíli, kdy bude skutečně možné tablety plně nahradit počítače, si ještě budeme muset počkat.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Pocitac by to po hw strance temer nahradit mohlo. Bohuzel to brzdi pravdepodobne nejomezenejsi system vsech dob. Takhle je to jen predrazena hracka pro deti na piskovisti. Pokud si nekdo vzpomene na nejaky hloupejsi OS, tak ho sem muze dopsat. I kdyz pocitac s jednim vstupem, nefunkcnim BT atd. …. no asi ne no.

celý text

Čtěte více.