Zavřít reklamu

Od letošní zářijové keynote se očekávalo, že kromě klasických iPhonů a Apple Watch se představí také nový iPad Pro a možná nový MacBook. Na poslední dva zmiňované nakonec nedošlo a vzhledem k tomu, že na nich dle všech indícií Apple opravdu pracuje, můžeme očekávat další konferenci v průběhu října. Příchod nových iPadů se v podstatě potvrdil poté, co byly v kódu iOS 12.1 nalezeny zmínky o produktu s názvem „iPad2018Fall“.

Apple včera zveřejnil první vývojářskou betaverzi iOS 12.1 a mnoho uživatelů se tak dalo do hledání náznaků, co by nás mohlo v následujících měsících čekat. V aplikaci Setup, kterou uživatelé používají v případě nastavení nového zařízení, bylo nalezeno několik zmínek o „iPad2018Fall“, které tam v případě iOS 12 nebyly. S jistotou tak můžeme potvrdit, že se nových iPadů letos ještě skutečně dočkáme. Kromě tohoto potvrzení se však v kódu objevilo ještě několik nových informací o tom, s čím nové iPady Pro přijdou.

Pravděpodobně nejzásadnější novinka je podpora Face ID v horizontálním držení iPadu. Tedy možnost, která mnoho uživatelům iPhonu X chybí, neboť Face ID doposud fungovalo jen v běžném režimu držení (v případě iPhonů). Vzhledem k použití iPadu je však schopnost rozpoznání uživatele v horizontálním či vertikálním režimu logická. Nové iPhony tento výdobytek nemají, neboť vyžaduje odlišnou konfiguraci senzorů, která by se do prostoru výřezu jednoduše nevešla.

Screen-Shot-2018-09-18-at-22.54.58

Další novinky, které však nejsou příliš zásadní, je například synchronizace Memoji mezi Apple zařízeními, v tomto případě tedy mezi iPhonem a iPadem. V rovině spekulací se stále drží informace o tom, že by nové iPady Pro měly dorazit s USB-C konektorem, namísto klasického Lightningu. Pro mnohé uživatele je to zbožné přání, v praxi je to však těžko představitelné. Ve finále se však může stát cokoliv. Keynote na které Apple představí nové iPady Pro a snad také nové Macy/MacBooky by se měla konat někdy v průběhu října.

Zdroj: 9to5mac, Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.