Zavřít reklamu

AirTag je v jistém ohledu zcela revoluční zařízení, s jehož pomocí můžete sledovat nejen ztracené věci. Díky napojení na službu Najít jej totiž lokalizujete díky početné síti Apple zařízení téměř po celém světě. Najdou se však i tací uživatelé, kteří ho ale zneužívají k nekalé činnosti. Proto také Apple na Androidu poskytuje aplikaci, která jej dokáže lokalizovat i na této platformě. 

Zařízení s Androidem umí v základu AirTagy alespoň číst, pokud už je najdete (můžete tedy zjistit, komu patří). Když o nich ale nevíte, je zde problém v tom, že s jejich pomocí můžete být sledováni. Proto je v Google Play přítomna bezplatná aplikace Detektor sledování, která odhalí, jestli se ve vaší blízkosti nějaký k Apple zařízení aktuálně nepřidružený AirTag nebo jiné zařízení integrované do sítě Najít nenachází. Aby totiž aplikace nějaký tracker našla, musí být ten mimo dosah spárovaného zařízení.

Stejně jako iPhony, tak i zařízení s Androidem, umí sledovače předmětů lokalizovat v dosahu technologie Bluetooth, tedy typicky do 10 m od vašeho telefonu. Pokud se tedy domníváte, že vás někdo pomocí AirTagu nebo jiného zařízení ve službě Najít sleduje, můžete se tento sledovač pokusit najít. 

Jak najít AirTag na Androidu 

  • Předně si tedy nainstalujte aplikaci Detektor sledování z Google Play. 
  • Spusťte aplikaci. 
  • Odsouhlaste licenční ujednání. 
  • Zvolte nabídku Hledat. 
  • Povolte přístup k technologii Bluetooth. 

Následně probíhá skenování. To samozřejmě může trvat v závislosti na tom, zda se ve vaši blízkosti nějaký sledovač skutečně nachází. Během průběhu hledání jej můžete kdykoli zastavit patřičnou nabídkou. Po ukončení skenu jste informováni o výsledku, tedy buď že byl nějaký sledovač nalezen anebo nikoli.

Jedná-li se o AirTag, můžete na něm přehrát zvuk, abyste jej lépe našli. Můžete si u něho zobrazit i návod, jak jej deaktivovat vyndáním jeho baterie. Pokud aplikace nic nenajde, informuje vás, ať to zkusíte ještě po 15 minutách, což je doba, za kterou je obvykle již možné sledovač po jeho odloučení od majitele najít. Aplikace samozřejmě neslouží k vyhledávání ztracených AirTagů, jako to umí síť Najít. Je tedy určena skutečně jen k tomu, abyste měli jistotu, že vás nikdo podobným řešením nesleduje. 

.