Zavřít reklamu

Pro chytré hodinky od Applu existuje několik různých aplikací na odesílání textových zpráv, mezi ty nejpokročilejší a designově nejpovedenější patří však právě nativní iMessage. Je pravdou, že na hodinkách asi nebudete trávit dlouhé hodiny chatováním, a pravděpodobně Zprávy využijete pouze k rychlé komunikaci, to však neznamená, že si jejich používání nemůžete zpříjemnit. O tipech k používání nativní aplikace se dozvíte v následujících řádcích textu.

Změna jazyka diktování

Jestliže jste v kontaktu se zahraničními kolegy či kamarády, kteří neovládají český jazyk, je dobré, abyste s nimi mohli komunikovat i prostřednictvím hodinek. Pro změnu jazyka diktování si jej ale nejprve musíte přidat, a to na iPhonu v Nastavení -> Obecné -> Klávesnice. Odsud přejděte do sekce Klávesnice, rozklikněte sekci Přidat novou klávesnici, a vyberte potřebný jazyk. Pokud jej poté chcete použít na hodinkách, stačí v dané konverzaci kliknout na tlačítko Jazyk, a vybrat ten, ve kterém chcete diktovat.

Odesílání zvukových zpráv iMessage

Všichni majitelé jablečných hodinek vědí, že pro odpovídání na zprávy mohou využít diktování nebo rukopis. Rukopis však bohužel nepodporuje české znaky a diktování nemusí být vždy přesné, i přesto, že se neustále posouvá kupředu. Pokud však protistrana vlastní iPhone a má aktivované iMessage, je možné si posílat hlasové zprávy, a to jak prostřednictvím iPhonu, tak chytrých hodinek. Pro aktivaci zasílání zvukových zpráv se na iPhonu přesuňte do aplikace Watch, dále sjeďte o něco níže k sekci Zprávy, a po klepnutí na ikonu Diktování zvolte, jestli chcete k zaznamenávání zprávy používat Přepis, Audio či Přepis nebo audio. Po vybrání poslední zmíněné možnosti si při psaní iMessage po klepnutí na ikonu pro diktování a namluvení zprávy zvolte, zda-li chcete zprávu odeslat jako text nebo audio.

Odeslání polohy

Není nic neobvyklého, že se dostanete do situace, kdy se potřebujete sejít se svým známým, ale za žádnou cenu na sebe nemůžete narazit. Chatovací aplikace většinou umožňují poslat vaši aktuální polohu a iMessage na Apple Watch z řady nevybočují. Stačí, když si danou konverzaci přímo na vašem zápěstí rozkliknete, sjedete úplně dolů a zde klepnete na tlačítko Poslat polohu. Protistraně se zobrazí místo, na kterém se právě nacházíte, kdy se na něj může nechat odnavigovat jeho oblíbenou navigační aplikací.

imessage apple watch tipy
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Přidání vlastní odpovědi

Ve chvíli, kdy vám někdo zrovna napíše či zavolá v nevhodnou dobu, jsou Apple Watch doslova perfektním nástrojem k rychlému, ale zároveň slušnému vysvětlení, z jakého důvodu zrovna nemůžete komunikovat, a to díky přednastaveným odpovědím. Ty můžete využít v mnoha situacích, ne vždy se vám však vložené zprávy ve výchozím stavu zrovna hodí. Odpovědi si však můžete libovolně přidávat a odstraňovat, a to na iPhonu v aplikaci Watch -> Zprávy, kde přejděte do sekce Výchozí odpovědi. Vyberte možnost Přidat odpověď, a sem napište její text. Pro uspořádání a odstraňování odpovědí stačí klepnout na tlačítko Upravit, a přes odpověď přejet pro odstranění nebo ji přetáhnout nahoru či dolů pro přesunutí. Pokud chcete, aby se hned na začátku odpovědí zobrazovaly doporučované softwarem, aktivujte přepínač Chytré odpovědi, čímž zajistíte, že pokud vám tedy někdo napíše například zprávu, která bude končit otazníkem, hned na začátku uvidíte odpovědi ano, ne a nevím.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.