Zavřít reklamu
iWant

Jak z Instagramu stáhnout všechna data, která o vás uchovává

iWant

V dnešní době už snad na internetu nenajdeme jediné místo, které by o nás nesbíralo informace a data. Hlavními tahouny, tedy co se sbírání dat týče, jsou samozřejmě sociální sítě, jako Facebook či Instagram. Už před několika měsíci síť Marka Zuckerberga zavedla možnost, díky které si můžete jednoduše stáhnout veškeré informace, které o vás ukládá. Díky pár kliknutím si tak můžete stáhnout všechny vaše fotografie (včetně těch smazaných), zprávy, videa a další nespočet informací. Navíc k tomu se ani nemusíte přehrabovat v neseřazených souborech, jelikož Facebook pro vaše pohodlí všechno seřadí a vy se tak můžete velice jednoduše pohybovat ve všech svých datech.

Úplně stejnou funkci před několika dny spustil i Instagram. V nastavení si nyní jednoduše díky pár kliknutí můžete nechat stáhnout všechny data a informace, které o vás Instagram skladuje na svých serverech. Klasicky se tedy jedná samozřejmě o fotografie a videa, nesmíme také ale zapomenout na zprávy (tzv. Direct Messages – DM), dále také Stories a další data, opět včetně těch smazaných.

Jak stáhnout data z Instagramu

  • Přejdeme na stránku instagram.com/download/request
  • Přihlásíme se k účtu, ze kterého chceme stáhnout data
  • Na obrazovce, která se zobrazí, stačí zadat mail, na který se po nějaké době zašle odkaz na stažení veškerých dat
  • Poté klikneme na Další
  • Nyní stačí zadat heslo od účtu
  • Stiskneme tlačítko Požádat o stažení
  • Nyní stačí už jen počkat maximálně 48 hodin, dokud vám na e-mail nepřistane zpráva, ve které se bude nacházet odkaz ke stažení souborů (v mém případě to trvalo cca 2 hodiny)

Pokud máte Instagram už delší dobu a pracujete s ním, tak se určitě můžete těšit na výsledný soubor, který bude mít řádově gigabajty. Po stažení souboru budete mít určitě postaráno o několik minut zábavy – s největší pravděpodobností se podíváte na své první, už dávno zapomenuté fotografie a nebo na několik let staré zprávy.