Zavřít reklamu

Společnost Instagram ve čtvrtek vydala prohlášení o nejnovějším rozšíření svých služeb. Jeden z nejpopulárnějších nástrojů, které Instagram nabízí – Stories, se dočká aktualizace, díky které bude moci do příběhu zakomponovat také hudbu.

Ve čtvrtek bylo oficiálně oznámeno, že možnosti hudebního podkresu míří do „Insta Stories“. Aplikace hudby do příběhů bude probíhat stejně jako v případě dalších filtrů a doplňků, které mohou uživatelé do svých Stories přidávat – formou speciální samolepky Music.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Uživatelé budou moci obyčejným kliknutím přidat samolepku s hudbou, díky které dostane každý příběh svou vlastní hudební kulisu. Dle oficiálního vyjádření by mělo být k dispozici několik tisíc skladeb napříč žánry. Uživatelé budou moci jednotlivé písničky vyhledávat dle autorů, žánrů, popularity apod. Uživatelé budou mít k dispozici nástroj, díky kterému si budou moci vybrat přesnou pasáž songu, kterou chtějí v Insta Stories použít, pokud nebudou chtít vložit písničku v celé své délce.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nově bude také možné zvolit podkresovou hudbu ještě předtím, než začne uživatel s natáčením videa. Skrze nastavení si jednoduše najde to, co chce ve videu mít a po spuštění nahrávání se začne vybraná píseň automaticky přehrávat. V oficiální tiskové zprávě stojí, že bude Instagram přidávat nové a nové písničky každý den. Postupně by tak měli být spokojení všichni, bez ohledu na oblíbený či preferovaný žánr. Funkce je dostupná už nyní (od aktualizace č. 51). Instagram Stories využívá přes 400 milionů uživatelů každý den a jde o velice populární nástroj celé platformy.

Zdroj: iPhonehacks

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více