Zavřít reklamu

Už je to nějaký pátek, co se rozhodl Instagram inspirovat Snapchatem a přidal funkci Stories, která se stala velmi populární a v podstatě Snapchat zničila. Nyní se v těchto příbězích odehrála další změna.

Také nemáte rádi jedince, kteří vám pravidelně kontrolují Instagram Stories, ale ve skutečnosti vás nesledují? Tak vězte, že teď budou mít svou úlohu ještě mnohem snazší. Nově totiž po uplynutí 24 hodin zmizí seznam uživatelů, kteří zhlédli váš příběh.

Znamená to, že zmíněný seznam neuvidíte ani u vybraných příběhů, což je funkce, kterou Instagram přidal přibližně před rokem. Ta vám umožňuje vybírat si příběhy ze sekce archivovaných a zobrazí je na vašem profilu. Seznam „diváků“ byl velmi snadnou cestou k tomu, aby lidé zjistili, jestli je náhodou nešpehuje například jejich bývalá či tajná láska.

Pokud vám na seznamu opravdu záleží a pravidelně ho kontrolujete, nemusíte věšet hlavu. Seznam stále uvidíte, ale jen do doby, kdy je příběh dostupný na vašem profilu. Po 24 hodinách se sice uloží do archivovaných, ale už nebudete mít možnost zjistit, kdo ho viděl. Místo klasického seznamu uvidíte pouze informační zprávu „Seznamy diváků jsou dostupné jen 24 hodin“.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Další změny se na Instagramu týkají IGTV. Pokud sledujete někoho, kdo pravidelně zásobuje svůj kanál videi, uvidíte nově na hlavní stránce náhled a popisek. Nejpopulárnější aplikace pro sdílení fotek udělala také radikální změnu v oblasti zabezpečení a zakazuje všechny obrázky a fotky, na kterých se vyznačuje sebepoškozování. Tento krok přichází poté, co byl Instagram obviněn ze sebevraždy britské teenagerky Molly Russellové, která sledovala řadu účtů, které podporovaly právě sebepoškozování a sebevraždy.

Diskuze k článku

    Velmi nechapem tomuto kroku ze nevidim, kto si pozrel moj pribeh. Ved ak by som nechcel aby to niekto videl, dam si privat profil alebo si nepridam nic do pribehu. Ak mam verejny profil tak je logicke ze pribeh vidi kazdy. Ci teraz sa uzivatel citi bezpecnejsie pretoze vidi iba cislo a nie meno kto pribeh videl ? ?‍♂️

    Taky to nechapu. Pokud neco davam verejne na socialni site, tak je snad jasne, ze to kazdy vidi, vcetne tech, kteri by me mozna chteli spehovat, pronasledovat nebo nevim co jeste. Nikdy me nenapadlo kontrolovat seznam takovych lidi.

celý text

Čtěte více