Zavřít reklamu

Jak z Kalendáře na iPhone odstranit malware by mohlo zajímat veškeré uživatele, kterým se na iPhonu zobrazují různé nevyžádané notifikace právě z Kalendáře. Často se v rámci těchto notifikací zobrazují informace o tom, že jste například vyhráli iPhone či jiné zařízení, anebo že jste třeba získali nějaký kupón. Ve všech případech se samozřejmě jedná o podvod, který je otravný a jeho hlavním účelem je vás připravit o peníze či získat přístup k vašim různým účtům. Škodlivý kód se do kalendáře může dostat tak, že na nějaké podvodné stránce na internetu omylem klepnete na odebírání kalendáře.

Jak z Kalendáře na iPhone odstranit malware

Odstranění malwaru z Kalendáře na iPhone rozhodně není ničím složitým, každopádně méně zkušení uživatelé mohou mít s jeho nalezením problémy. Postup se liší podle toho, zdali máte iOS 14, anebo iOS 13 a starší – viz níže. U iOS 14 tedy stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte kolonku s názvem Kalendář.
  • Nyní se v horní části obrazovky přesuňte do sekce Účty.
  • Zde je pak nutné, abyste našli řádek Odebírané kalendáře a klepnuli na něj.
  • Na další obrazovce se pak objeví seznam odebíraných kalendářů.
  • V tomto seznamu se bude nacházet škodlivý kalendář, na který klepněte.
    • Tento škodlivý kalendář má často název například Click Subscribe.
  • Jakmile tak učiníte, tak na další obrazovce stačí dole klepnout na Smazat účet.
  • Nakonec celou akci stisknutím Smazat účet ve spodní části obrazovky potvrďte.

Poté, co dokončíte výše uvedený postup, tak váš nevyžádané notifikace z Kalendáře konečně přestanou otravovat. Jak už bylo zmíněno výše, tak u starších verzí iOS je postup lehce odlišný. Konkrétně musíte přejít do Nastavení -> Hesla a účty -> Odebírané kalendáře, kde pak stačí škodlivý kalendář najít, rozkliknout a smazat. Abyste předešli infekci tímto škodlivým kódem, který je součástí Kalendáře, tak je především nutné, abyste navštěvovali jen ověřené stránky, které nepatří mezi podvodné. Zároveň používejte selský rozum, a pokud se vám na nějakém webu objeví notifikace či určitý požadavek, tak si jej vždy před potvrzením přečtěte.

.