Zavřít reklamu

S příchodem iOS 14 jsme se dočkali hned několika nových funkcí, které si společně v rámci dalších dní postupně rozebereme a řekneme si, jak s nimi pracovat. Jednou z těchto funkcí, které v iOS 14 přibyly, je také Knihovna aplikací. Jablečná společnost uvádí, že si uživatelé pamatují rozmístění aplikací jen na první, maximálně druhé stránce na domovské obrazovce, což je důvod, proč došlo k vývoji Knihovny aplikací. V rámci ní totiž dojde k rozdělení všech aplikací do jednotlivých skupin, díky čemuž získáte lepší přehled. Aplikace zde můžete také jednoduše vyhledávat. Knihovna aplikací se ve výchozím nastavení zobrazuje jakožto úplně poslední stránka s aplikacemi směrem doprava. Pojďme si společně v tomto článku ukázat, jak skrýt ostatní stránky, aby se Knihovna aplikací zobrazovala dříve.

Jak na iPhone skrýt stránky s aplikacemi na domovské obrazovce

Pokud chcete, aby se Knihovna aplikací v rámci iOS 14 zobrazovala dříve, například ihned po první stránce směrem doprava, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

 • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 14 přesunuli na domovskou obrazovku.
 • Jakmile tak učiníte, tak si na ploše najděte volné místo, a poté na něm podržte prst.
 • Prst držte do té doby, dokud se aplikace nezačnou třást, a dokud se u nich neobjeví ikona –.
 • Nyní věnujte ve spodní části obrazovky nad dockem pozornost malému zaoblenému obdélníku s tečkami, na který klepněte.
 • Jakmile tak učiníte, tak se ocitnete na obrazovce pro Úpravu stránek.
 • Pokud chcete nějakou stránku skrýt, tak stačí, abyste pod ní klepnuli na kolečko.
 • Stránky, které se zobrazí, pod sebou budou mít fajfku, naopak nezobrazené stránky pod sebou budou mít prázdné kolečko.
 • Poté, co provedete veškeré změny a budete spokojeni, tak vpravo nahoře klepněte na Hotovo.
 • Nakonec klepněte vpravo nahoře na Hotovo ještě jednou.

Pokud jste vše provedli správně, tak nyní došlo ke skrytí všech vybraných stránek s aplikacemi. Hned za poslední zobrazenou stránkou se poté nachází Knihovna aplikací. Osobně jsem si Knihovnu aplikací v iOS 14 oblíbil tak moc, že mám na domovské obrazovce pouze jednu hlavní stránku s aplikacemi, a ihned po ní mám právě Knihovnu aplikací. Přijde mi o dost rychlejší aplikace vyhledat, popřípadě spustit přímo z jednotlivých kategorií, než je hledat na stránkách a ve složkách. Knihovnu aplikací poté doporučuji také všem „bordelářům“, kterým se nechce ručně aplikace a složky srovnávat.

Diskuze k článku

  Jak se ten nesmysl “ knihovna aplikaci” dá SKRÝT, popr. úplně odstranit?
  Většina z nás normálních má apky ve skupinách tak, jak je chceme a ne jak se to líbí Applu.
  Složka “foto” obsahuje vše k focení, složka “kancelář” obsahuje vše k práci, složky “hry” obsahuje hry.
  Knihovna aplikaci vypadá hezky, ale postrádá smysl.

  Jsem pro! hrozně rád bych se zbavil knihovny aplikací! Právě tak bych chtěl zpět widget s telefonními kontakty! Stačí mi 3 obrazovky a 130 aplikací, které si pamatuji.

  Velice bych ocenil radu, jak Knihovnu aplikací úplně vypnout, když si své stránky uspořádávám tak, jak to vyhovuje mně a ne tak, jak to vyhovuje společnosti Apple. Zkuste to, prosím, vybádat. Mnoho lidí to ocení.

  Ano budík trvá naštelovat o něco déle, když na to člověk vůbec přijde, a kdybych věděl jaká je knihovna aplikací fajn, tak bych si ios 14 neinstaloval.

celý text

Čtěte více