Zavřít reklamu

V případě, že se zajímáte o dění ve světě Applu, tak vám zajisté nemusím připomínat představení nových operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto operační systémy byly konkrétně představeny letos na vývojářské konferenci WWDC21. Ihned po představení Apple uvolnil první vývojářské beta verze nových operačních systémů a později také beta verze pro veřejné testy. Aktuálně už si zmíněné systémy, kromě macOS 12 Monterey, kterého se dočkáme později, může stáhnout každý, kdo vlastní podporované zařízení. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením ze zmíněných systémů a v tomto článku se zaměříme na iOS 15.

Jak na iPhone pomocí Siri rychle sdílet obsah na obrazovce

Co se týče nových funkcí v rámci iOS 15, tak jich je k dispozici opravdu mnoho. Z těch největších můžeme zmínit režimy Soustředění, dále přepracovanou aplikaci FaceTime či Safari, funkci Live Text a mnoho, mnoho dalšího. Kromě těchto větších funkcí jsou ale k dispozici také menší vylepšení, o kterých se prakticky vůbec nemluví. V tomto případě lze zmínit Siri, která už je nově schopná reagovat na vaše základní požadavky i v případě, že není připojena k internetu. Kromě toho je díky ní nově možné rychle a jednoduše sdílet jakýkoliv obsah, který se zrovna nachází na obrazovce, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste si na vašem iPhonu otevřeli aplikaci a obsah, který chcete sdílet.
  • Jakmile tak učiníte, tak aktivačním příkazem nebo tlačítkem vyvolejte Siri.
  • Následně, po vyvolání Siri, řekněte příkaz „Share this with [kontakt]“.
  • Chcete-li tedy obsah sdílet například s Vratislavem, tak řekněte „Share this with Vratislav“.
  • Pak se v horní části obrazovky objeví náhled obsahu, který budete sdílet.
  • Nakonec stačí vyslovit „Yes“ pro potvrzení odeslání či „No“ pro odmítnutí. Přidat můžete ručně i komentář.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy jednoduše pomocí Siri sdílet jakýkoliv obsah, který se aktuálně nachází na obrazovce vašeho iPhonu. Co se týče obsahu, který lze sdílet, tak v určitých případech se nasdílí přímo konkrétní obsah – například stránka ze Safari či třeba Poznámka. Pokud však budete chtít sdílet nějaký obsah, který Siri jako takový sdílet neumí, tak vám alespoň pořídí snímek obrazovky, který můžete rychle sdílet. Sdílení pomocí Siri je opravdu bleskové a o dost rychlejší, než kdybyste sdíleli obsah ručně – rozhodně tedy tento postup alespoň vyzkoušejte.

.