Zavřít reklamu

Jak zchladit iPhone je termín, který se aktuálně vyhledává čím dál tím častěji. Společně s letním a krásným počasím samozřejmě přichází také vysoké teploty, které rozhodně neprospívají vašemu iPhonu a dalším zařízením. Při nadměrném používání v nadprůměrných teplotách se může váš jablečný telefon zahřát tak moc, že se kompletně vypne a zobrazí vám upozornění ohledně toho, že se musí zchladit. Vysoké teploty neprospívají především baterii (stejně tak jako ty extra nízké), ale také dalším částem hardwaru. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 tipů, jak můžete vašemu iPhonu ve vysokých teplotách ulevit.

Sundejte obal

Pokud máte na vašem iPhonu nasazený obal, tak byste jej měli ve vysokých teplotách sundat. Obaly totiž iPhonu rozhodně nepomáhají v tom, aby se mohl lépe chladit. Teplo, které využíváním iPhonu vzniká, se musí dostat „ven“ – v cestě mu ve všech případech brání samotné šasi. Když na šasi zařízení přidáte ještě kryt, tak to je další vrstva navíc, přes kterou se musí teplo ven dostat. Když na iPhonu máte nějaký úzký kryt, tak to samozřejmě až tak nevadí. Slečny a všeobecně ženy však mají ve zvyku svůj iPhone vybavit tlustým koženým či podobných krytem, který chlazení o dost zhorší.

Kryt Clearcase

Používejte jej ve stínu

Aby nedošlo k přehřátí zařízení, měli byste jej vždy využívat ve stínu. Na přímém slunci toho na displeji stejně moc neuvidíte. Pokaždé, když tedy budete potřebovat na vašem iPhonu vyřešit, měli byste se přesunout do stínu, anebo někam do budovy, kde je zákonitě vždy menší horko. Stejně to platí i s pokládáním telefonu – vyhněte se tomu, abyste vaše zařízení položili někde na stůl na přímé slunce. V tomto případě může dojít k přehřátí během několika minut, a pokud zařízení včas z přímého slunce neodeberete, riskujete trvalé poškození/výbuch/požár baterie.

Nenechávejte jej v autě

Stejně tak, jako byste v létě neměli nechávat v autě vašeho domácího mazlíčka, tak byste v autě neměli nechávat váš iPhone. Nevadí, když iPhone necháte někde ve stínu, ale rozhodně jej nenechávejte v držáku, jenž je připevněný k čelnímu oknu. Pokud už se rozhodnete iPhone v autě nechat, tak jej položte tak, aby nebyl na přímém slunci – například do nějaké přihrádky. Sami určitě víte, jaká výheň může v autě během několika minut na přímém slunci vzniknout. Sebe ani svého psa byste jí nevystavili, tak jí nevystavujte ani váš iPhone – pokud se ho tedy nechcete zbavit, společně s vaším vozidlem, ve kterém může explozí baterie vzniknout požár.

Nehrajte hry a nenabíjejte jej

Jakýmikoliv náročnějšími úkony můžete váš iPhone zahřát. Zatímco v zimním období se nejedná o žádný problém, tak v létě, kdy je venku horko, dalším zahřátím iPhonu rozhodně neprospějete. Pokud tedy chcete hrát hry, tak se ujistěte, že se nacházíte někde v chládku, kde není vysoká teplota okolí. iPhone se kromě hraní a provádění složitých úloh zahřívá také při nabíjení – a o to více při rychlonabíjení. Nabíjejte jej tedy někde uvnitř budovy a nikoliv venku na slunci.

iphone overheat

Vypněte určité služby

Pokud potřebujete při velkých teplotách váš iPhone i přesto používat, tak se snažte co nejvíce eliminovat využívání zbytečných služeb. Pokud nepotřebujete Wi-Fi, vypněte ji, pokud nepotřebujete Bluetooth, vypněte jej. Takto to udělejte se všemi dalšími službami, například s těmi polohovými (GPS), apod. Snažte se, abyste na iPhonu neměli otevřených několik zbytečných aplikací najednou a zároveň se snažte iPhonu přiřazovat jednoduché úkony, kvůli kterým se nijak zvlášť „nezapotí“.

Co když se zařízení přehřeje?

iPhone, respektive jeho baterie, je stavěný tak, aby mohl bez problémů pracovat v teplotním rozmezí 0 – 35 stupňů Celsia. iPhone sice dokáže pracovat i mimo tohle rozmezí, ale rozhodně mu to neprospívá (například známé vypínání zařízení ve velké zimě). Jakmile se váš iPhone přehřeje, tak se na displeji objeví o této skutečnosti informace. iPhone vás v tomto případě nepustí k tomu, abyste jej mohli používat. Oznámení bude na displeji zobrazeno tak dlouho, dokud nedojde ke zchlazení. Pokud se vám tohle upozornění objeví, tak iPhone urychleně přesuňte někam do chladu, aby mohl svou teplotu snížit co nejrychleji.

 

.