Zavřít reklamu

Třicet milionů účtů na Facebooku bylo v nedávné době napadeno útočníky, které nyní vyšetřuje FBI. Získali přístup k citlivým osobním informacím. Facebook zveřejnil incident před dvěma týdny a uvedl, že bylo ohroženo 50 milionů účtů. Zveřejněné číslo bylo však před nedávnem sníženo na zmiňovaných 30 milionů, ale množství ukradených dat z něj činí nejhorší útok v historii sociální sítě. Ostatně i proto Facebook zpřístupnil nástroj, skrze který mohou uživatelé zjistit, zda právě jejich konkrétní účet byl napadený či nikoli.

Kontrola stavu účtu:

Pro uživatele Facebooku, kteří se obávají, že jsou jejich data v nebezpečí, existuje způsob, jak zjistit, zda právě jejich data byla odcizena. Jediné, co je potřeba udělat, je navštívit tuto stránku v centru nápovědy. V dolní části stránky by měl každý uživatel vidět modré pole s podrobnostmi o tom, zda byl účet hacknut či nikoliv.

Ukázka zprávy:

Hackeři se dostali do Facebooku přes přístupové tokeny a bylo jim tak umožněno získat informace o každém uživateli napadeného účtu – jméno, kontaktní údaje, pohlaví, aktuální rodinný stav, náboženství, rodné město, datum narození, typ zařízení používaný pro přístup k Facebooku, vzdělání, práce, 15 posledních vyhledávání a další.

„Spolupracujeme s FBI, která se aktivně zabývá vyšetřováním a požádala nás, abychom nezveřejňovali, kdo by za útokem mohl být,“ napsal na svém blogu Viceprezident Facebooku Guy Rosen.

Dobrou zprávou je, že útok se skutečně týká jen samotné sociální sítě a nemá tak vliv na žádné další služby, jež Facebook vlastní. O svá citlivá data se tak nemusí být uživatelé služeb Messenger, Messenger Kids, Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace, Pages, platby nebo vývojářské účty.

Facebook
.