Zavřít reklamu

Jak na iPhone zjistit sílu signálu by rozhodně mohlo některé uživatele zajímat, a to z několika důvodů. S největší pravděpodobností potřebujete zjistit sílu signálu z toho důvodu, jelikož s ním máte nějaký problém – například pokud je slabý, popřípadě pokud třeba pociťujete ve vaší oblasti časté výpadky. Ve starších verzích iOS jste si jednoduchým trikem mohli nastavit, aby se vám namísto čárek (tehdy ještě teček) signálu zobrazovala číselná hodnota, která vám poskytla přesné informace. Tato možnost už se ale v iOS delší dobu nenachází, takže mnoho uživatelů stahuje například různé aplikace třetí strany.

Jak zjistit kvalitu signálu na iPhone

I přesto, že už se na iPhonu nemůže síla signálu zobrazit v horní liště, tak to neznamená, že by funkce zobrazení signálu byla kompletně odstraněna. Nadále si můžete jednoduše na jablečném telefonu přesnou číselnou hodnotu signálu zobrazit, a to bez nutnosti stahování jakékoliv aplikace. Součástí iOS je totiž speciální skrytá aplikace, která však mění svou podobu, takže může některé jedince zmást. Aktuální postup pro zobrazení přesné síly signálu na iPhonu je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli aplikaci Telefon.
  • Následně se ve spodním menu přesuňte do sekce Číselník.
  • Jakmile tak učiníte, tak klasicky „vyťukejte“ následující číslo: *3001#12345#*.
  • Po vyťukání čísla poté dole klepněte na zelené tlačítko pro vytočení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ocitnete v rozhraní speciální aplikace, kde se nachází informace o síti.
  • V rámci této aplikace se v horní části přesuňte do záložky s ikonou menu.
  • Zde pak úplně nahoře věnujte pozornost kategorii RAT, kde rozklikněte Service Cell Info.
  • Následně zde sjeďte o kus níže, kde věnujte pozornost řádku RSRP.
  • Součástí tohoto řádku už je hodnota v dBm, která určujte kvalitu signálu.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na vašem iPhonu jednoduše určit přesnou hodnotu signálu. Zkratka RSRP, pod kterou se nachází informace o síle signálu, znamená Reference Signal Received Power a určuje hodnotu kvality přijímaného referenčního signálu. Síla signálu se udává v záporné hodnotě, a to v rozmezí od -40 do -140. Pokud bude hodnota blíže k -40, tak to znamená, že je signál silný, čím blíž je pak -140, tak je signál horší. Cokoliv mezi -40 a -80 lze považovat za dobrý a kvalitní signál. Pokud je hodnota pod -120, jedná se o hodně špatný signál a nejspíše budete pociťovat problémy. Pokud u řádku RSRP klepnete na ikonu záložky, tak si tuto hodnotu můžete nechat umístit na domovskou stránku této skryté aplikace, takže se k ní nebudete muset proklikávat.

.