Zavřít reklamu

Přemýšlíte o tom, že byste si na letní dovolenou pořídili trendový fotoaparát od Polaroidu? Pokud patříte mezi příznivce zařízení drobnějších rozměrů, můžete zajásat – Polaroid si totiž pro své zákazníky přichystal nový drobný Polaroid Go. Kromě této novinky bude v našem dnešním souhrnu dále řeč také o kritice nástroje Cellebrite a novinkách v komunikační platformě Google Meet.

Signal vs. Cellebrite

Pokud jste pravidelnými čtenáři novinek souvisejících se společností Apple, pak vám jistě nebude cizí ani termín Cellebrite. Jedná se o speciální zařízení, s jehož pomocí se policie a další podobné složky dokáží dostat i do zamčených smartphonů. V souvislosti s tímto nástrojem došlo tento týden k zajímavé výměně mezi jeho tvůrci a tvůrci zabezpečené komunikační aplikace Signal. Vedení společnosti Cellebrite nejprve uvedlo, že se jejich odborníkům podařilo s pomocí Cellebrite prolomit zabezpečení zmíněné aplikace Signal.

Cellebrite skotska policie

Odezva ze strany tvůrců Signalu na sebe nenechala dlouho čekat – na blogu Signalu se objevil příspěvek o tom, že autor aplikace Moxie Marlinspike získal soupravu Cellebrite a objevil v ní hned několik závažných zranitelností. Zařízení od Cellebrite se čas od času objeví například na aukčním serveru eBay – Marlinspike nijak nespecifikoval, kde právě on získal ten svůj. Tvůrci Signalu dále uvedli, že zmíněné zranitelnosti v Cellebrite by teoreticky bylo možné zneužít k odstranění textových a e-mailových zpráv, fotografií, kontaktů a dalších dat, a to zcela beze stopy. Zpráva o zranitelnosti byla zveřejněna, aniž by tvůrci Signalu nejprve varovali vedení Cellebrite, zároveň ale uvedli, že firmě poskytnou veškeré detaily výměnou za podrobnosti o tom, jak se s pomocí Cellebrite podařilo prolomit zabezpečení Signalu.

Polaroid vydal nový, extra malý fotoaparát

Produkty značky Polaroid si v posledních letech opět získaly poměrně velkou oblibu, a to zejména mezi mladými lidmi. Produktová linie fotoaparátů této značky byla tento týden nově obohacena o nový přírůstek – tentokrát se jedná o opravdu drobounké zařízení. Nový fotoaparát s názvem Polaroid Go má rozměry jen 10,4 x 8,3 x 6 centimetrů, jedná se tedy v podstatě o miniaturu klasického Polaroidu. Nový drobný Polaroid je opatřen charakteristickým barevným schématem, a firma jej vybavila selfie zrcátkem, samospouští, baterií s delší výdrží, dynamickým bleskem, a lze k němu přikoupit řadu užitečných doplňků pro cestování. Fotoaparát Polaroid Go lze předobjednat již teď na oficiálním webu firmy.

Nová vylepšení v Google Meet

Společnost Google tento týden oznámila, že do své komunikační platformy Google Meet opět přináší hrstku užitečných nových vylepšení. Uživatelé se mohou těšit například na video pozadí pro hovory – v první várce bude v nabídce například třída, party nebo les, a Google chystá vydat ještě další druhy pozadí v průběhu několika příštích týdnů. V květnu také dojde k přepracování uživatelského rozhraní desktopové verze Google Meet s více nástroji pro přizpůsobení, přibude funkce přepnutí do režimu plovoucího okna, vylepšení jasu nebo třeba možnost minimalizace a skrytí video kanálu. Uživatelé verze Google Meet pro chytré mobilní telefony se zase mohou těšit na možnost aktivace snížené spotřeby mobilních dat.

.