Zavřít reklamu

Každý z nás jistě nejednou zažil, že si potřeboval zjistit nějaké informace, dostat se na určité místo nebo prostě jen brouzdat na internetu, stav baterie na smartphonu mu to však nedovoloval a nikde v blízkosti nebyla elektrická zásuvka nebo jste zrovna neměli po ruce nabíječku. První problém lze vyřešit zakoupením powerbanky, samozřejmě se ale může stát, že právě powerbanku nebo nabíječku zapomenete. Tyto triky vám poradí, jak kromě zapnutí režimu nízké spotřeby šetřit co nejvíce baterii vašeho telefonu.

Vypnutí automatických aktualizací na pozadí

Velké množství aplikací, ať už to jsou ty nativní nebo třetích stran, na pozadí vykonává poměrně mnoho aktivit, jako například synchronizaci nebo stahování dat. To se neblaze může na výdrži baterie podepsat, naštěstí ale lze aktualizace zakázat. Otevřete aplikaci Nastavení, sjeďte k sekci Obecné a klepněte na Aktualizace na pozadí. Zde můžete buď aktualizace zakázat vypnutím přepínače Aktualizace na pozadí, nebo deaktivovat přepínače u jednotlivých aplikací zvlášť.

Kontrola spotřeby

Pokud si aktualizace na pozadí nechcete vypínat, v iPhonu existuje jednoduchý nástroj, který zaznamenává spotřebu aplikací. Přesunete se k němu tak, že v nativním Nastavení otevřete sekci Baterie. O něco níže se vám ukáže, kolik procent baterie jednotlivé aplikace spotřebovaly, přičemž se můžete podívat na statistiku z posledních 24 hodin a 10 dní. Kromě výše zmíněných údajů můžete zjistit, zda se jednalo o spotřebu na pozadí, při přehrávání audia nebo při používání. Ve chvíli, kdy zjistíte, že aplikace na pozadí pracuje příliš, stačí pro ni zakázat aktualizace nebo se pokusit najít vhodnou a úspornější alternativu.

Zapnutí automatického uzamykání

Není úplně neobvyklé, že si telefon zapomenete při používání zamknout. Pokud například před spaním projíždíte sociální sítě, může se vám stát, že začnete usínat a telefon necháte odemčený, což se zrovna příjemně na výdrži baterie nepodepíše. Uzamykání zapnete tak, že se v Nastavení přesunete na ikonu Zobrazení a jas a po kliknutí na Uzamčení si vyberte z možností 30 sekund, 1 minuta, 2 minuty, 3 minuty, 4 minuty nebo 5 minut. Jestli naopak automatické uzamykání nechcete, zaškrtněte možnost Nikdy.

Zapnutí tmavého režimu

V iOS a iPadOS 13 Apple konečně přišel s funkcí Dark Mode. Ať už si ale říkáte, že to bylo oproti Android konkurenci pozdě, nebo vám to důležité nepřijde, dokáže tmavý režim poměrně výrazně ušetřit baterii. Abyste jej aktivovali, tak se opět přesuňte do Nastavení a vyberte Zobrazení a jas. Pro změnu režimu klepněte na Tmavý, můžete také zapnout volbu Automaticky, kdy bude zapnutý tmavý režim do úsvitu nebo nastavíte vlastní rozvrh. Dark Mode můžete spouštět také z ovládacího centra, musíte jej ale do něj vložit v Nastavení -> Ovládací centrum.

Zapnutí optimalizovaného nabíjení

Kromě tmavého režimu se s příchodem iOS a iPadOS 13 objevilo i optimalizované nabíjení baterie. Tato funkce zajistí, aby si zařízení pamatovalo, kdy jej nabíjíte, a pokud se tak děje přes noc, při samotném nabíjení udržuje baterii nabitou na 80%, aby se nepřebíjela. S výdrží samotnou to přímo nesouvisí, baterie by ale díky tomu měla být déle použitelná. Pro zapnutí této funkce v Nastavení sjeďte k sekci Baterie a vyhledejte ikonu Kondice baterie. Zde se už přesuňte k ikoně Optimalizované nabíjení baterie a přepínač aktivujte.

.