iWant

S aplikací Lookout se dozvíte, když vám někdo krade iPhone

iWant

lookout1

Společnost Lookout, která se zabývá antivirovým softwarem, patří mezi zavedené značky na trhu, a nedávno zareagovala na potenciální bezpečnostní díru v iOS zařízeních. Ze svých hodinek Watch totiž Apple umožňuje přes Bluetooth „prozvonit“, když ho zrovna nemůžete najít, ale už neřeší tu část, když se náhodou od iPhonu vzdalujete a nevíte o tom. Což je typické zejména při krádeži, a proto mluvíme o bezpečnostní díře.

Tento problém nicméně velmi dobře řeší aplikace Lookout, která chrání nejen iPhone, ale i iPad, Watch či iPod touch. Všechna zařízení udržuje v bezpečí a zároveň například zálohuje všechny vaše kontakty.

Pro správnou funkčnost Lookoutu je třeba stáhnout aplikaci do všech vašich zařízení a založit si bezplatný účet se silným heslem. Většina funkcí je v Lookoutu zdarma, nicméně za tři eura měsíčně získáte navíc funkce, jako je automatické zálohování fotografií nebo zasílání e-mailů o podezřelé aktivitě.

lookout-web

Hlavní smysl má nicméně Lookout na Apple Watch. Aplikaci nastavíte tak, aby vám hodinky začaly vibrovat pokaždé, když se vzdálíte od svého iPhonu. Lookout vám na zápěstí okamžitě zobrazí, jak daleko se nacházíte, a pokud jste už příliš daleko a Bluetooth spojení se přeruší, ukáží vám hodinky mapu s poslední známou polohou zařízení. Z Watch si můžete nechat svůj iPhone také „prozvonit“ a podobně jako přes systémovou funkci Najít iPhone (Find My iPhone) na telefon odeslat zprávu.

Navíc – opět stejně jako u Najít iPhone – je vám neustále k dispozici také webové rozhraní na Lookout.com, kde po přihlášení vidíte všechna svá iOS zařízení a zálohu kontaktů. Důležité je zmínit, že Lookout umí ztracená zařízení lokalizovat jen v případě, že jsou připojená k internetu. Zároveň vás umí aplikace upozornit, když máte na svých produktech neaktuální či nedůvěryhodnou verzi iOS.

Jedinou negativní zkušeností je vyšší nárok na baterii. Aplikace neustále běží na pozadí a zatěžující může být i pro Apple Watch. Dobrá zpráva je naopak ta, že vývojáři chystají i českou mutaci. Mnoho funkcí dokáže obstarat systémová aplikace Najít iPhone, nicméně ta vás na rozdíl od Lookoutu nedokáže upozornit, když jste někde svůj iPhone nechali.

 • Lukáš Jedlička

  … nejdůležitější věta je na konci: „Jedinou negativní zkušeností je vyšší nárok na baterii“,… :) Já hodinky nasadil v 6:30 na ruku, teď je 13:00, baterii mám na 69%,… Tyhle appky, co běží v pozadí, už jsem nějaké zkoušel – vždy jsem je smazal. Kolik bych měl teď baterii? … 39%? +- … to bohužel nepřipadá v úvahu,…. Jako téma by mě víc zajímalo „kolik jste si v hodinkách nastavili denní limit na spálení kilokalorií?“ :D … dlouho jsem si na to zvykal, spíš jsem vždycky řešil aktivní/efektivní spalování – optimální tepovou frekvenci – třeba to mi v hodinkách docela chybí, místo toho jedou v applu na kilokalorie a nějaké skryté mechanismy, kterými pak skládají ten modro-zeleno-červený kruh,… Jinak pro zajímavost – já si nastavil 500kcal na den, mám spíš sedavou práci, takže mi to dává fakt „záhul“ ty kruhy denně kompletovat,… :D

 • Tomáš

  Musim říci že u 42 a nasazení v 7:00h tak teď v 17:15 mám 76% a notifikace mi chodí každou hodinu i několik. Myslim si že den i tak v pohodě vydrží :)

 • a2clay 

  nejdřív jsem zajásal, to potřebuji, jen ať mi to pěkně upozorní, že odcházím od zapomenutého iPhone či iPadu.

  Nevím kde je chyba, ale po pár dnech mého používání bohužel vypínám. Bohužel jsem totiž zažil jen samé plané poplachy, hodinky řvou, že iPhone mimo dosah, ten je přitom v klidu v kapse ve vzdálenosti 40cm v kapse, toto se stalo mnohokrát, oboje přitom na BT i wifi. S iPadem (4.) to sice funguje ale nikoli právě tahle funkce nejpodstatnější.

  Takže časem až to vyladí opět zkusím, zatím nemohu doporučit.