Zavřít reklamu

iPhone X se začne oficiálně prodávat zítra, několik vybraných recenzentů po světě však svůj kousek zhruba dva dny testuje. Podle informací ze zahraničí dostali recenzenti své testovací iPhony v úterý a ve středu, i tak se však během včerejška a dneška stihlo objevit několik prvních dojmů, které vyjadřují zkušenosti testerů po několika hodinách používání. Plnohodnotné recenze se začnou objevovat během zítřka a víkendu, pojďme se však ve zkratce podívat na to, jaké jsou první dojmy.

V první řadě je nasnadě uvést krátké video, za kterým stojí populární Marques Brownlee s jeho YouTube kanálem MKBHD. Natočil krátké video, ve kterém se objevuje jak unboxing, tak první dojmy z nastavení Face ID, chodu telefonu apod. Pokud jej sledujete například na Twitteru, v posledních dnech tam umísťoval také fotografie, které byly iPhonem X pořízené. Obsah videa můžete posoudit sami, fotografie na Twitteru vypadají také skvěle.

Další první dojmy se týkají spíše těch tradičních médií, jako jsou tištěné časopisy či redakce velkých zahraničních serverů. V tomto případě se Apple podíval na vyjádření velké části těchto recenzentů a vybral ty nejvíce pozitivní komentáře, ze kterých složil koláž, kterou si můžete prohlédnout níže. Je jasné, že se ve velké části jedná o fráze, které jsou vytržené z kontextu. Z velké části však odpovídají tomu, co na nový iPhone X recenzenti říkají.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Většina recenzentů je vůči novince naladěna vesměs pozitivně. Face ID funguje v podstatě bez problému, jeho rychlost se odvíjí na základě toho, v jaké situaci jej chcete použít. V některých je podstatně rychlejší než Touch ID, v jiných zaostává. Obecně se však recenzenti shodují na tom, že jde o mírně rychlejší a řešení autorizace. Tento rozdíl se projeví ještě více v nadcházejících zimních měsících, kdy vám v operaci s telefonem nebudou překážet rukavice (resp. nemusíte svůj výběr rukavic upravovat podle jejich kompatibility s dotykovými obrazovkami).

I nějaká ta kritika se ovšem objevuje, v tomto případě však namířená spíše na Apple samotný, než na nový iPhone X. Mnoho recenzentů nese s nelibostí to, jak se Apple letos zachoval ohledně rozesílání recenzentských modelů. Většina testerů je dostala pozdě a na zhotovení recenze tak měli třeba jen dva dny. Mnoha tradičním recenzentům se také nelíbí způsob, jakým Apple upřednostňuje některé YouTube kanály, jejichž majitelé si mohli prohlédnout nový iPhone X již ve středu, a natočit o tom první dojmy. Tak jako tak bude zajímavé číst, jak novinka ve finále dopadne. Jestli se bude opravdu jednat o telefon, který definuje segment na příštích deset let, nebo jestli se jednalo jen o plané PR řeči vysoce postavených manažerů společnosti.

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

  Prodám iPhone X 64 GB silver. Originální neporušené balení s fakturou. K dodání zítra 3.11.2017 Praha a okolí. Cena 35 000kč kontakt: bourde@seznam.cz

  Nespletl si tenhle server s nějakým tržištěm překupníků? Tady jsi v diskuzi k článku. Pokud chceš někoho pumpnout o 5 tisíc za svoji vychcanost, zkus to jinde.

  kde je poptávka tam je nabídka…základ ekonomiky…když si někdo není schopen zajistit to co chce, tak ať platí…pokud chceš někoho vychovávat, zkus to také jinde…třeba doma

  Neřeším to, že jsi vychcánek, který chce někoho pumpnout o prachy, ale to, že s tím lezeš někam, kam to vůbec nepatří. K tématu nic nemáš, tak projev trochu důvtipu a nabízej to tam, kam to patří. Kdybych tě měl vychovávat, tak bych tě musel rovnou ohnout přes koleno a to bys viděl ten tanec.

  zebrak obycajny, prefackat a osrat, mam rezervaciu na moje meno ak niekto chce nech mi napise, beriem z ineho zdroja, nechcem za to nic, len treba prist do Ba

  „Tento rozdíl se projeví ještě více v nadcházejících zimních měsících, kdy vám v operaci s telefonem nebudou překážet rukavice (resp. nemusíte svůj výběr rukavic upravovat podle jejich kompatibility s dotykovými obrazovkami).“

  iPhone se mi odemkne a pak si ty rukavice musím stejne sundat nebo mit ty spesl s kterymi de ovladat, protoze cumet na plochu by mne asi nebavilo ?????

  Soudruzi v NDR dali hlavy dohromady a vymysleli rukavice, s kterými jde ovládat dotykový panel a jsou dnes docela běžné, s Touch ID si sice neporadí, ale Face ID to zvládne.
  1:0 Face ID

  …zajímalo by mne, jak Face ID bude fungovat, když budu v přilbě, brýlích a bundě na ledovci. Jsem cca 80-90 dní v zimě na horách. Je možné načíst více Face ID…podobně jako Touch ID?

  Myslím, že obě otázky byly zodpovězeny Applem. S brýlemi, které ruší IR, blbě (resp. to fungvat nebude) a face id je limitováno na jeden obličej.

  A ono na horách na ledovci snad TouchID funguje? V rukavicích bez šance z principu, taky se vesměs bude muset zadávat PIN (což sice chce rukavice speciální, ale ty se pořídit dají).
  FaceID může v nastíněné situaci fungovat aspoň občas – některé typy brýlí to snese, TouchID je ale v tomto případě problém obecně.

  …no právě by se mi hodilo FaceID. Kdyby do něj šel nahrát druhý profil v “burce”. Rukavice s “dotykem” už mám, ale stejně je sundávám. Trefit se není jednoduché.

celý text

Čtěte více