iWant

Jak zní první dojmy zahraničních recenzentů, jež testují iPhone X?

iWant

iPhone X se začne oficiálně prodávat zítra, několik vybraných recenzentů po světě však svůj kousek zhruba dva dny testuje. Podle informací ze zahraničí dostali recenzenti své testovací iPhony v úterý a ve středu, i tak se však během včerejška a dneška stihlo objevit několik prvních dojmů, které vyjadřují zkušenosti testerů po několika hodinách používání. Plnohodnotné recenze se začnou objevovat během zítřka a víkendu, pojďme se však ve zkratce podívat na to, jaké jsou první dojmy.

V první řadě je nasnadě uvést krátké video, za kterým stojí populární Marques Brownlee s jeho YouTube kanálem MKBHD. Natočil krátké video, ve kterém se objevuje jak unboxing, tak první dojmy z nastavení Face ID, chodu telefonu apod. Pokud jej sledujete například na Twitteru, v posledních dnech tam umísťoval také fotografie, které byly iPhonem X pořízené. Obsah videa můžete posoudit sami, fotografie na Twitteru vypadají také skvěle.

Další první dojmy se týkají spíše těch tradičních médií, jako jsou tištěné časopisy či redakce velkých zahraničních serverů. V tomto případě se Apple podíval na vyjádření velké části těchto recenzentů a vybral ty nejvíce pozitivní komentáře, ze kterých složil koláž, kterou si můžete prohlédnout níže. Je jasné, že se ve velké části jedná o fráze, které jsou vytržené z kontextu. Z velké části však odpovídají tomu, co na nový iPhone X recenzenti říkají.

Většina recenzentů je vůči novince naladěna vesměs pozitivně. Face ID funguje v podstatě bez problému, jeho rychlost se odvíjí na základě toho, v jaké situaci jej chcete použít. V některých je podstatně rychlejší než Touch ID, v jiných zaostává. Obecně se však recenzenti shodují na tom, že jde o mírně rychlejší a řešení autorizace. Tento rozdíl se projeví ještě více v nadcházejících zimních měsících, kdy vám v operaci s telefonem nebudou překážet rukavice (resp. nemusíte svůj výběr rukavic upravovat podle jejich kompatibility s dotykovými obrazovkami).

I nějaká ta kritika se ovšem objevuje, v tomto případě však namířená spíše na Apple samotný, než na nový iPhone X. Mnoho recenzentů nese s nelibostí to, jak se Apple letos zachoval ohledně rozesílání recenzentských modelů. Většina testerů je dostala pozdě a na zhotovení recenze tak měli třeba jen dva dny. Mnoha tradičním recenzentům se také nelíbí způsob, jakým Apple upřednostňuje některé YouTube kanály, jejichž majitelé si mohli prohlédnout nový iPhone X již ve středu, a natočit o tom první dojmy. Tak jako tak bude zajímavé číst, jak novinka ve finále dopadne. Jestli se bude opravdu jednat o telefon, který definuje segment na příštích deset let, nebo jestli se jednalo jen o plané PR řeči vysoce postavených manažerů společnosti.

Zdroj: 9to5mac