iWant

Jak zní první dojmy zahraničních recenzentů, jež testují iPhone X?

iWant

iPhone X se začne oficiálně prodávat zítra, několik vybraných recenzentů po světě však svůj kousek zhruba dva dny testuje. Podle informací ze zahraničí dostali recenzenti své testovací iPhony v úterý a ve středu, i tak se však během včerejška a dneška stihlo objevit několik prvních dojmů, které vyjadřují zkušenosti testerů po několika hodinách používání. Plnohodnotné recenze se začnou objevovat během zítřka a víkendu, pojďme se však ve zkratce podívat na to, jaké jsou první dojmy.

V první řadě je nasnadě uvést krátké video, za kterým stojí populární Marques Brownlee s jeho YouTube kanálem MKBHD. Natočil krátké video, ve kterém se objevuje jak unboxing, tak první dojmy z nastavení Face ID, chodu telefonu apod. Pokud jej sledujete například na Twitteru, v posledních dnech tam umísťoval také fotografie, které byly iPhonem X pořízené. Obsah videa můžete posoudit sami, fotografie na Twitteru vypadají také skvěle.

Další první dojmy se týkají spíše těch tradičních médií, jako jsou tištěné časopisy či redakce velkých zahraničních serverů. V tomto případě se Apple podíval na vyjádření velké části těchto recenzentů a vybral ty nejvíce pozitivní komentáře, ze kterých složil koláž, kterou si můžete prohlédnout níže. Je jasné, že se ve velké části jedná o fráze, které jsou vytržené z kontextu. Z velké části však odpovídají tomu, co na nový iPhone X recenzenti říkají.

Většina recenzentů je vůči novince naladěna vesměs pozitivně. Face ID funguje v podstatě bez problému, jeho rychlost se odvíjí na základě toho, v jaké situaci jej chcete použít. V některých je podstatně rychlejší než Touch ID, v jiných zaostává. Obecně se však recenzenti shodují na tom, že jde o mírně rychlejší a řešení autorizace. Tento rozdíl se projeví ještě více v nadcházejících zimních měsících, kdy vám v operaci s telefonem nebudou překážet rukavice (resp. nemusíte svůj výběr rukavic upravovat podle jejich kompatibility s dotykovými obrazovkami).

I nějaká ta kritika se ovšem objevuje, v tomto případě však namířená spíše na Apple samotný, než na nový iPhone X. Mnoho recenzentů nese s nelibostí to, jak se Apple letos zachoval ohledně rozesílání recenzentských modelů. Většina testerů je dostala pozdě a na zhotovení recenze tak měli třeba jen dva dny. Mnoha tradičním recenzentům se také nelíbí způsob, jakým Apple upřednostňuje některé YouTube kanály, jejichž majitelé si mohli prohlédnout nový iPhone X již ve středu, a natočit o tom první dojmy. Tak jako tak bude zajímavé číst, jak novinka ve finále dopadne. Jestli se bude opravdu jednat o telefon, který definuje segment na příštích deset let, nebo jestli se jednalo jen o plané PR řeči vysoce postavených manažerů společnosti.

Zdroj: 9to5mac

 • Staenly

  Prodám iPhone X 64 GB silver. Originální neporušené balení s fakturou. K dodání zítra 3.11.2017 Praha a okolí. Cena 35 000kč kontakt: bourde@seznam.cz

  • Rac.er

   Nespletl si tenhle server s nějakým tržištěm překupníků? Tady jsi v diskuzi k článku. Pokud chceš někoho pumpnout o 5 tisíc za svoji vychcanost, zkus to jinde.

   • Staenly

    kde je poptávka tam je nabídka…základ ekonomiky…když si někdo není schopen zajistit to co chce, tak ať platí…pokud chceš někoho vychovávat, zkus to také jinde…třeba doma

    • Rac.er

     Neřeším to, že jsi vychcánek, který chce někoho pumpnout o prachy, ale to, že s tím lezeš někam, kam to vůbec nepatří. K tématu nic nemáš, tak projev trochu důvtipu a nabízej to tam, kam to patří. Kdybych tě měl vychovávat, tak bych tě musel rovnou ohnout přes koleno a to bys viděl ten tanec.

  • cORP.

   zebrak obycajny, prefackat a osrat, mam rezervaciu na moje meno ak niekto chce nech mi napise, beriem z ineho zdroja, nechcem za to nic, len treba prist do Ba

 • Mako

  „Tento rozdíl se projeví ještě více v nadcházejících zimních měsících, kdy vám v operaci s telefonem nebudou překážet rukavice (resp. nemusíte svůj výběr rukavic upravovat podle jejich kompatibility s dotykovými obrazovkami).“

  iPhone se mi odemkne a pak si ty rukavice musím stejne sundat nebo mit ty spesl s kterymi de ovladat, protoze cumet na plochu by mne asi nebavilo 😃😃😃😃😂

  • Josef Stalin

   Soudruzi v NDR dali hlavy dohromady a vymysleli rukavice, s kterými jde ovládat dotykový panel a jsou dnes docela běžné, s Touch ID si sice neporadí, ale Face ID to zvládne.
   1:0 Face ID

 • Kol T

  …zajímalo by mne, jak Face ID bude fungovat, když budu v přilbě, brýlích a bundě na ledovci. Jsem cca 80-90 dní v zimě na horách. Je možné načíst více Face ID…podobně jako Touch ID?

  • Martin Topinka

   Myslím, že obě otázky byly zodpovězeny Applem. S brýlemi, které ruší IR, blbě (resp. to fungvat nebude) a face id je limitováno na jeden obličej.

   • Kol T

    Díky. Půjdu do 8mičky.

    • Tomas Hruby

     A ono na horách na ledovci snad TouchID funguje? V rukavicích bez šance z principu, taky se vesměs bude muset zadávat PIN (což sice chce rukavice speciální, ale ty se pořídit dají).
     FaceID může v nastíněné situaci fungovat aspoň občas – některé typy brýlí to snese, TouchID je ale v tomto případě problém obecně.

     • Kol T

      …no právě by se mi hodilo FaceID. Kdyby do něj šel nahrát druhý profil v “burce”. Rukavice s “dotykem” už mám, ale stejně je sundávám. Trefit se není jednoduché.