Zavřít reklamu

Pokud se zajímáte o dění ve světě Applu, popřípadě pokud patříte mezi věrné čtenáře našeho magazínu, tak jistě víte o tom, že jsme se před pár dny dočkali vydání nových verzí operačních systémů pro veřejnost. Zatímco tak Apple pracuje na vychytání iOS 16 a dalších nových systémů, tak vydal aktualizace v podobě iOS a iPadOS 15.6, macOS 12.5 Monterey a watchOS 8.7. Jak už to tak ale po vydání bývá, tak se najde hrstka uživatelů, kteří mohou mít problém se zhoršenou výdrží baterie, popřípadě mohou pociťovat úbytek výkonu. Pojďme se proto v tomto článku podívat na 5 tipů pro zrychlení Apple Watch s watchOS 8.7.

Vypínání aplikací

Na iPhonu můžete jednoduše vypínat aplikace skrze přepínač aplikací – zde ale tento úkon příliš nedává smysl. Stejně lze však aplikace ukončovat na Apple Watch, kde už to ale z hlediska zrychlení systému rozhodně smysl dává, a to především u starších generací hodinek. Pokud byste chtěli na vašich Apple Watch ukončit nějakou aplikaci, tak se do ní prvně přesuňte, třeba skrze Dock. Následně podržte boční tlačítko (nikoliv digitální korunku), dokud se nezobrazí obrazovka s posuvníky. Pak už jen stačí podržet digitální korunku, a to tak dlouho, až obrazovka s posuvníky zmizí. Takto jste uvolnili operační paměť jablečných hodinek.

Smažte aplikace

Kromě toho, že byste měli znát postup pro vypnutí aplikací, tak byste také měli odstranit ty, které nepoužíváte. Ve výchozím nastavení je zvoleno, aby se na Apple Watch automaticky instalovaly veškeré aplikace, které nainstalujete na iPhone – samozřejmě pokud je k dispozici verze pro watchOS. Pravdou ale je , že většině uživatelům tohle nevyhovuje, jelikož často takové aplikace nikdy nespustí a pouze tak zabírají místo v úložišti, což způsobuje zpomalení systému. Pro vypnutí automatické instalace aplikací stačí na iPhonu v aplikaci Watch přejít do sekce Moje hodinky, kde rozklikněte sekci Obecné a vypněte Automatická instalace aplikací. Pro odstranění již nainstalovaných aplikací pak v sekci Moje hodinky sjeďte úplně dolů, konkrétní aplikaci rozklikněte, a poté podle typu buď deaktivujte přepínač Zobrazovat na Apple Watch, anebo klepněte na Smazat aplikaci na Apple Watch.

Animace a efekty

Když se při využívání (nejen) Apple Watch, potažmo watchOS, zamyslíte, tak si můžete všimnout všemožných animací a efektů, které dělají systém hezčím. K tomu, aby se tyto animace a efekty vykreslily, je však samozřejmě třeba určitý výpočetní výkon, kterého hlavně u starších Apple Watch rozhodně není na rozdávání. Dobrou zprávou je, že animace a efekty lze ve watchOS deaktivovat, čímž poskytnete výkon na jiné operace a hodinky tak výrazně zrychlíte. Pro deaktivaci animací a efektů přejděte do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte možnost Omezit pohyb.

Aktualizace na pozadí

Některé aplikace mohou stahovat data na pozadí. Vidět to můžeme například u aplikací sociálních sítí či u aplikací na počasí. Pokaždé, když se do takových aplikací přesunete, tak máte ihned a bez čekání k dispozici nejnovější data, tj. v našem případě obsah na zdi a předpovědi, což je možné právě díky aktualizacím na pozadí. Tato funkce ale samozřejmě vzhledem k činnosti na pozadí spotřebovává výkon, což vede ke zpomalení Apple Watch. Pokud vám tedy nevadí si na načtení nového obsahu vždy pár sekund počkat, tak můžete aktualizace na pozadí vypnout. Stačí přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace na pozadí, kde proveďte buď kompletní deaktivaci, anebo částečnou u jednotlivých aplikací níže.

Tovární nastavení

V případě, že vám výrazně nepomohl ani jeden z předchozích tipů, tak je tady ještě jeden tip, který je však relativně razantní. Jedná se samozřejmě o smazání dat a obnovení nastavení do továrního. Pravdou ale je, že na Apple Watch, oproti například iPhonu, se nejedná o tak velký problém. Většina dat se totiž do jablečných hodinek zrcadlí právě z iPhonu, takže je po opětovném nastavení budete mít zase k dispozici. Reset Apple Watch provedete v Nastavení → Obecné → Reset. Zde stiskněte možnost Smazat data a nastavení, následně se autorizujte pomocí kódového zámku a postupujte podle dalších pokynů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.