Zavřít reklamu

Omezení aktualizací na pozadí

Mnoho aplikací i na Apple Watch aktualizuje svůj obsah na pozadí. Díky této funkci se vám tedy v aplikacích vždy zobrazuje nejnovější obsah, tzn. například v aplikacích na počasí poslední předpověď a v chatovacích aplikacích poslední zprávy. Tyto aktualizace na pozadí však samozřejmě využívají hardware, což může vést ke zpomalení Apple Watch, a to především starších modelů. Pokud vám nebude vadit si na aktualizaci obsahu aplikací po jejich spuštění vždy pár sekund počkat, můžete provést omezení či kompletní vypnutí funkce, čímž hodinky zrychlíte. Stačí na Apple Watch přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace na pozadí.

Deaktivace animací a efektů

Při využívání Apple Watch si můžete prakticky na každém rohu v systému všimnout různých animací a efektů. Díky nim vypadá systém watchOS jednoduše dobře, každopádně hlavně na starších Apple Watch mohou animace a efekty způsobovat zpomalení. Na jablečných hodinkách však naštěstí lze zobrazování animací a efektů deaktivovat. Stačí, abyste na nich přešli do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte možnost Omezit pohyb. Tímto hodinkám jednak ulevíte, a jednak nebudete muset čekat na provádění animací a efektů, čímž získáte ohromné zrychlení.

Vypínání aplikací

Jak jistě víte, tak na iPhonu můžete vypínat aplikace. Všeobecně je tato možnost ale určená hlavně pro případy, že se například nějaká aplikace zasekne a potřebujete ji restartovat. Vypínání aplikací za vidinou zrychlení systému na iPhonu smysl nedává. Aplikace každopádně můžete vypínat i na Apple Watch, kde je tomu ale jinak a jejich vypnutím můžete hlavně starší hodinky zrychlit. Pokud byste se chtěli naučit, jak aplikaci vypnout, tak to není nic složitého. Prvně se do konkrétní aplikace přesuňte, a poté podržte boční tlačítko, až se zobrazí obrazovka s posuvníky. Pak už jen stačí podržet digitální korunku, a to do té doby, až obrazovka s posuvníky zmizí. Tímto jste úspěšně aplikaci vypnuli a ulevili Apple Watch.

Odstranění aplikací

Aby mohly vaše Apple Watch pracovat rychle a bezproblémově, tak musíte zaručit, aby měly dostatek volného místa v úložišti. Zatímco u novějších jablečných hodinek to vzhledem k 32 GB kapacitě úložiště problém nebude, tak u starších modelů s menším úložištěm tomu může být naopak. Mnoho místa v úložišti mohou zabírat zbytečné aplikace, které byste alespoň čas od času měli promazat. Nejedná se o nic složitého, stačí přejít na iPhonu do aplikace Watch, kde v sekci Moje hodinky sjeďte úplně dolů, konkrétní aplikaci rozklikněte, a poté podle typu buď deaktivujte přepínač Zobrazovat na Apple Watch, anebo klepněte na Smazat aplikaci na Apple Watch.

Vědět byste měli však i to, že ve výchozím nastavení se do Apple Watch automaticky instalují aplikace, které nainstalujete na iPhone – samozřejmě tedy v případě, je-li k dispozici jejich verze pro watchOS. Pokud byste chtěli tuto funkci vypnout, stačí na iPhonu přejít do aplikace Watch, kde v sekci Moje hodinky přejděte do kategorie Obecné a vypněte zde funkci Automatická instalace aplikací.

Tovární nastavení

Provedli jste veškeré postupy, které jsou uvedené v tomto článku, ale vaše Apple Watch jsou stále relativně pomalé? Pokud jste si odpověděli kladně, tak můžete využít poslední tip, a to reset do továrního nastavení. Tento tip se může zdát radikální, věřte však tomu, že na Apple Watch se nejedná o bůhvíjak velký zásah jako například na iPhonu. Data, která jsou k dispozici na jablečných hodinkách, se totiž zrcadlí právě z iPhonu, takže o ně nepřijdete a po jejich opětovném nastavení k nim budete mít zase ihned přístup. Pro provedení resetu do továrního nastavení stačí přejít do Nastavení → Obecné → Reset. Zde stiskněte možnost Smazat data a nastavení, následně se autorizujte pomocí kódového zámku a postupujte podle dalších pokynů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.