Zavřít reklamu

V České republice se oficiálně prodávají dva modely chytrých hodinek Applu s podporou LTE. Jedná se o Series 6 a Apple Watch SE. Kupovat je můžete u různých prodejců, jediný operátor, u kterého je však můžete plně využít, je T-Mobile. Hodinky s ním fungují nezávisle na technologii 4G LTE pod stejným telefonním číslem, které máte u svého mobilního tarifu. 

Propojení 

Nejstarší zařízení, se kterým LTE v Apple Watch využijete, je iPhone 6S s iOS 14. Se starším iPhonem jednoduše hodinky spárovat nepůjdou. Párování probíhá přes aplikace Apple Watch, ve které si také aktivujete službu Apple Watch Connection. S jedním iPhonem lze spárovat více zařízení Apple Watch. S jinými zařízeními, než je iPhone 6S a novější, Apple Watch nespárujete, ať už jsou LTE nebo ne.

T-Mobile uvádí, že funkčnost hodinek garantuje pouze u Apple Watch zakoupených v ČR, ale obecně by vše mělo fungovat i u hodinek zakoupených v rámci evropského trhu.

Tarify 

Kompatibilními tarify pro aktivaci služby Apple Watch Connection jsou tarify T-Mobilu z generace Můj Tarif, Můj svobodný tarif, Můj student. U firemních zákazníků je služba Apple Watch Connection kompatibilní s tarify Tarify pro firmu a tarify ze starší generace Profi na míru a minutové tarify. U předplacených karet není služba podporována.

Pokud se rozhodnete službu nevyužívat, jednoduše ji deaktivujete v aplikaci Watch přímo ve vašem iPhonu. Službu můžete také deaktivovat v samoobsluze na webu T-Mobile.cz nebo v aplikaci Můj T-Mobile. Služba se vám přestane účtovat od následujícího zúčtovacího období.

Cena 

Cena služby Apple Watch Connection je 99 Kč za měsíc. Zákazníci, kteří si ji aktivují do roka od oficiálního uvedení služby, tedy do 14. 6. 2022, získají první tři měsíce zdarma. E-sim není fyzická karta, a je automaticky stažena při spárování hodinek s vaším telefonem. T-Mobile se snaží ze svého prvenství mezi operátory v podpoře hodinek s LTE získat maximum, proto nachystal i zvýhodněnou nabídku hodinek v rámci tarifních a extra dotací.

Všichni zákazníci T-Mobilu, kteří si aktivují nebo prodlouží současnou smlouvu, mohou využít speciální nabídku a získat veškeré modely Apple Watch s tarifním zvýhodněním až 7 000 Kč. Více informací o cenách hodinek i služby je k dispozici webových stránkách. Je tedy zřejmé, že se operátor snaží touto akcí přetáhnout jablíčkáře od konkurence. Jestli mu to vyjde, se teprve uvidí. Pokud ano, jistě o tom uveřejní tiskovou zprávu, pokud ne, bude jen ticho po pěšině.

Prohlédněte si novinky ve watchOS 8

Cena hodinek začíná u 40mm modelů na velmi slušných 9 390 Kč. Za větší model téže série pak zaplatíte 10 190 Kč, což rozhodně není částka, která by běžné ceny Apple Watch převyšovala, ba právě naopak. Budeme-li se bavit o modelech Series 6 z hliníku, ty začínají na 14 290 Kč a končí na 15 090 Kč. Nejlevnější ocelové Watch s podporou LTE seženete ve 40mm variantě se silikonovým sportovním řemínkem za cenu 18 990 Kč. Nejdražší ocelové modely jsou pak 44mm verze s milánským tahem za 21 790 Kč.

Co mi to přinese 

Apple Watch Cellular fungují i bez přítomnosti iPhonu. Můžete tak volat ze svého telefonního čísla, aniž byste museli být v blízkosti svého telefonu. Můžete také používat hlasovou asistentku Siri, streamovat hudbu, využívat služby vyžadující mobilní připojení i řadu dalších funkcí. Jak iPhone, tak Apple Watch LTE, můžete používat současně nebo na sobě zcela nezávisle – např. při sportovních aktivitách můžete nechat iPhone doma a využívat pouze hodinky. Pozor si ale potom dejte na výdrž hodinek, která není taková, jako v případě verze bez samostatného připojení. Když navíc využíváte GPS a měření sportovní aktivity, procento nabití baterie půjde rychle dolů.

Kdo není zákazník T-Mobilu, nebo k němu nehodlá přejít, má zatím smůlu. Případný úspěch prodejů a aktivací by ale mohl rozhoupat i zbylé operátory, kteří již tak znají jeho strategii a mohli by nasadit ještě lepší cenu. Je také možné, že zatím vyčkávají díky zvěstem o příchodu nové generace hodinek, které bychom se mohli dočkat již na podzim.

.