Zavřít reklamu

Jak zvýšit výdrž baterie iPhone je termín, který uživatelé jablečných telefonů vyhledávají snad odjakživa. Váš iPhone totiž může mít brilantní displej, extrémní výkon, může pořizovat dokonale ostré fotografie a bleskově surfovat na internetu. Všechno to je ale k ničemu, pokud mu prostě a jednoduše dojde šťáva. Těchto 5 tipů a triků vám ale pomůže maximalizovat výdrže baterie iPhonu. 

Aktualizujte 

Jedná se o základní poučku, která obvykle spolehlivě funguje. Často se totiž stane, že problémy s výdrží nejsou hardwarového ale softwarového rázu. A je-li si jich Apple vědom, vydá aktualizaci iOS k tomu, aby problémy odstranil. Chcete-li tedy mít jistotu, že snížená výdrž vašeho zařízení není závislá na iOS, vždy používejte tu nejnovější verzi.

Aktualizaci navíc provedete snadno, bez kabelů a máte-li více jak 50 % kapacity baterie, tak i bez nutnosti připojení k síti. Stačí vám být na Wi-Fi, jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. Zde se vám automaticky vyhledá ta dostupná, kdy ji stačí nabídkou Stáhnout a nainstalovat nebo už jen Nainstalovat, máte-li zapnuté automatické stahování, a nahrát ji do zařízení. 

Optimalizujte nastavení 

Bez ohledu na to, jak zařízení používáte, můžete baterii šetřit dvěma jednoduchými způsoby. Jedná se o úpravu jasu obrazovky a použití Wi‑Fi. Pokud tedy chcete prodloužit výdrž baterie, ztlumte jas obrazovky nebo zapněte automatický jas. Jas ztlumíte tak, že otevřete Ovládací centrum a přetáhnete posuvník ovládání jasu dolů.

Automatický jas upravuje jas obrazovky automaticky podle světelných podmínek. Pokud chcete tuto funkci aktivovat, přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění -> Displej a velikost textu a zapněte Automatický jas.

Když zařízení používáte k načítání dat, Wi‑Fi připojení spotřebovává míň energie než mobilní síť – mějte proto Wi‑Fi stále zapnuté. Wi‑Fi zapnete tak, že přejdete do Nastavení -> Wi‑Fi a připojíte zařízení k dostupné Wi‑Fi síti.

Zapněte Režim nízké spotřeby 

Režim nízké spotřeby, představuje jednoduchý prostředek, jak prodloužit výdrž baterie iPhonu. Ten vás upozorní, když úroveň nabití baterie klesne na 20 %, a pak znovu, když klesne na 10 %. Zároveň vám pokaždé nabídne možnost jedním klepnutím zapnout Režim nízké spotřeby. Více o tom, jak funguje, jsme psali v samostatném článku.

Zobrazte si informace o využití baterie 

V iOS můžete snadno pracovat s výdrží baterie zařízení, protože se dá zobrazit poměrné využívání baterie jednotlivými aplikacemi (pokud se zařízení právě nedobíjí). Na informace o využívání baterie se můžete podívat v Nastavení -> Baterie. I tomuto tématu jsme se již podrobně věnovali v samostatném článku.

Omezte příjem informací 

Pokud chcete prodloužit výdrž baterie, můžete vypnout funkci, která aplikacím umožňuje obnovování na pozadí. Přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace na pozadí a zvolte Wi-Fi, Wi-Fi a mobilní data nebo Vypnuto. Poslední volbou aktualizaci aplikací na pozadí vypnete úplně.

Výdrž baterie můžete optimalizovat i vypnutím polohových služeb pro danou aplikaci. Vypínají se v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby. V části Polohové služby si můžete zobrazit každou aplikaci s nastavením oprávnění. Aplikace, které nedávno použily polohové služby, mají vedle přepínače zapnutí/vypnutí zobrazený indikátor.

.