Zavřít reklamu
iWant

Jimmy Iovine v Applu nekončí, naopak v něm má ještě spoustu práce

iWant

Jsou to dva dny, co všemi zahraničními médii proběhla zpráva o tom, že Jimmy Iovine opustí společnost Apple, ve které je od akvizice Beats z roku 2014. Byl to právě on, kdo měl z Apple Music udělat úspěšnou streamovací službu – což se mu bezesporu povedlo. Původní zpráva hovořila o tom, že Iovine opustí společnost Apple na konci srpna. Sám Iovine však tuto zprávu dementoval a tvrdí, že se z Applu nikam nechystá.

V novém rozhovoru, který Iovine poskytl serveru Variaty zaznělo, že informace o jeho odchodu jsou nepravdivé. „Potřeboval bych zde Donalda Trumpa, aby tuto informaci označil za fake news„. Iovine tvrdí, že z Applu rozhodně neplánuje odcházet, nebo má s Apple Music plné ruce práce a mnoho plánu k tomu. Dle něj je stále ještě mnoho věcí, které je potřeba v rámci této streamovací služby udělat.

Je mi téměř 65 let a pro Apple pracuji čtyři roky, z toho dva a půl roku na Apple Music. Za tu dobu získala služba značně přes 30 milionů předplatitelů a produkty Beats si vedou stále skvěle. I tak je zde ovšem mnoho věcí, které je stále třeba udělat. V současné době jsem odhodlaný se pustit do čehokoliv, co se ode mne bude žádat, ať už se strany Tima Cooka, Eddyho Cue či Applu jako takového. Stále jsem na palubě a neplánuji na tom nic měnit. 

I když Iovine potvrzuje, že mu pracovní smlouva formálně končí v srpnu, o nic tak zásadního údajně nejde. Podle něj v praxi žádný kontrakt nemá, jeho působení v Applu je dané spíše domluvou a zájmem jak o hudbu, Apple a vše kolem něj. Proto byl poměrně rozčarován, když se nepravdivá zpráva o jeho konci objevila v médiích. Vadilo mu, že ho to stavělo do pozice ve které to mohlo vypadat, že mu jde jen o peníze, což rezolutně popírá.

Zdroj: 9to5mac