Zavřít reklamu

Jony Ive je naprostou ikonou a jednou z nejznámějších postav Applu vůbec. Právě tento muž totiž působil na pozici hlavního designéra a stál při zrodu legendárních produktů v čele s prvním jablečným telefonem. Nyní na povrch vyplavala zajímavá informace, podle které se Jony Ive dokonce podílel na designu nového, 24″ iMacu s čipem M1. O tom informoval portál Wired, kterému informaci potvrdil přímo Apple. Zvláštní je to každopádně v tom, že Ive cupertinskou společnost opustil již v roce 2019, kdy si rozjel vlastní firmu. Jeho hlavním klientem pak měl být Apple.

Logicky z toho tedy vyplývají pouze dvě možná řešení. Příprava hardwaru, jeho kompletní naplánování a navržení, je samozřejmě delší proces, než byste si možná vůbec mysleli. Z tohoto pohledu je tedy možné, že Ive s designem 24″ iMac pomáhal ještě před svým odchodem. Druhou možností je pak jakási pomoc ze strany jeho firmy (LoveFrom – pozn. red.), která byla Applu poskytnuta po roce 2019. Nad tímto tedy stále zůstávají viset otazníky. Apple v tomto směru pouze potvrdil, že se legendární designér na návrhu podílel – zdali to bylo ještě před jeho odchodem je ale nejasné. Tohle cupertinský gigant nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

Jestliže ale Jony Ive skutečně na iMacu pracoval ještě v roce 2019, nebo dokonce ještě dříve, pak nesmíme zapomenout zmínit jednu věc. Ta souvisí s již zmiňovaným procesem přípravy hardwaru, který prostě a jednoduše nelze dokončit za den. V Applu každopádně už tehdy ale museli počítat s něčím jako Apple Silicon, respektive tedy s čipem M1. V opačném případě by museli řešit například chlazení úplně jinak.

.