Zavřít reklamu

Není sporu o tom, že řada sluchátek AirPods byla trefa do černého. Tato ikonická TWS sluchátka se od jejich uvedení snaží více či méně úspěšně kopírovat téměř každý výrobce. Jenže možná přišlo jedno zaváhání z řad Applu, a tím je samozřejmě model AirPods Max. Může za to nejen jeho vysoká počáteční cena, ale i ta, za kterou je možné získat je ve slevách. Možná tím tak chce vlastně sám Apple něco říci. 

Byl to 8. prosinec roku 2020, kdy Apple formou tiskové zprávy představil svá první náhlavní sluchátka řady AirPods. I když se dle jeho slov jedná o inovativní kus elektroniky s vysoce kvalitním zvukem, ta nastavená cena je těžko obhajitelná. V Apple Online Store jsou totiž tato sluchátka s čipem H1 a pokročilým softwarem pro dokonalé zprostředkování zvuku dostupná za 16 490 Kč. Moc tomu nepomohl ani černý pátek, při kterém na ně Apple poskytl 1 650 Kč zpět na dárkové kartě.

Mezi hlavní přednosti sluchátek sice patří adaptivní ekvalizér, aktivní potlačení okolního hluku, režim propustnosti nebo podpora prostorového zvuku, ale také to, že jej různí prodejci velice rádi zlevňují, a to téměř o třetinu jejich původní ceny (sleva je 27 %). Je tomu navíc ani ne po roce od jejich samotného představení, prodávat se přitom začaly až 15. prosince. AirPods Max za 11 990 Kč koupíte např. zde.

Možné důvody slevy 

Proč zlevňovat zařízení, o které je zájem? Důvodů k tomu moc není. Proč ale zlevňovat zařízení, které se vám válí na skladě? Samozřejmě proto, abyste se ho zbavili. V žádném případě neříkáme, že jsou AirPody Max špatné. Tato technologiemi našlapaná sluchátka s nezaměnitelným designem jsou jen příliš drahá, což je jejich jediná nevýhoda (i když pro někoho to může být i jejich váha). Málo kdo si prostě jen dokáže ospravedlnit takovou investici do sluchátek.

Apple je tedy ve svém Storu nezlevňuje, nicméně ostatní prodejci se toho na úkor získané marže příliš nebojí. A to nehledě na všechny ty černé pátky a kybernetická pondělí atd. U jiného produktu Applu jednoduše takovou slevu nedostanete a je otázkou, jestli je skutečným důvodem zlevnění nezájem ze strany zákazníků, snaha dostat sluchátka mezi co nejvíce uživatelů, nebo vyprodávání skladů před příchodem druhé generace. 8. prosince se přece jen kvapem blíží a není úplně vyloučeno, že nás Apple do konce roku ještě něčím nepřekvapí. 

AirPods Max za 11 990 Kč koupíte např. zde 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více