Zavřít reklamu

AirPods Max nabízejí dokonalé skloubení působivého hi-fi zvuku a unikátních funkcí Applu pro vrcholný poslechový zážitek. Nechybí tedy vysoce věrný zvuk, který je prostorový jako v kině a ani aktivní potlačení hluku. S tím jde ale také ruku v ruce vysoká cena. Aby vám tedy vydržely co nejdéle, přečtete si, jak nabíjet AirPods Max a další informace o jejich baterii. 

Apple uvádí, že AirPody Max umožní až 20 hodin poslechu, hovoru nebo přehrávání filmů se zapnutým aktivním potlačováním hluku v kombinaci se zapnutým prostorovým zvukem. Pouhých 5 minut nabíjení jim navíc dodá šťávu na přibližně hodinu a půl poslechu. Pokud je pak aktivně nevyužíváte a necháte je 5 minut v klidu, přejdou do úsporného režimu, kterým šetří baterii. Vypnout totiž nejdou.

Také kvůli tomu po 72 hodinách nečinnosti přejdou do režimu snížené spotřeby. Ten vypne nejen Bluetooth ale i funkci Najít, aby se baterie maximálně šetřila. Jestliže ale AirPody Max vložíte do jejich pouzdra Smart Case, přejdou do režimu nízké spotřeby okamžitě. Po dalších 18 hodinách v pouzdře se dokonce přepnout do režimu ultranízké spotřeby, která ještě více maximalizuje jejich výdrž.

Jak nabíjet AirPods Max 

Samozřejmě nijak složitě. V jejich balení najdete přiložený Lightning kabel, který stačí zapojit do spodní části pravého sluchátka a na druhé straně do USB portu počítače nebo adaptéru. AirPody Max můžete nabíjet i v jejich Smart Case pouzdře. Jakmile jim začne docházet baterie, zobrazí se vám na spárovaném iPhonu nebo iPadu oznámení. To nastane při 20, 10 a 5 %. V momentě téměř vybité baterie uslyšíte i zvukový signál. Ten se ozve při 10 % kapacity nabití a pak těsně předtím, než se vám sluchátka z důvodu vybití zcela vypnout.

Postup přidání widgetu Baterie:

Chcete-li zjistit stav nabití, je k tomu na pravém sluchátku obsažena stavová kontrolka. Aktivuje se stiskem tlačítka pro potlačování hluku. Jsou-li sluchátka připojena k napájení, svítí zeleně, stejně jako pokud baterii zbývá více jak 95 %. Oranžově svítí, pokud má baterie méně jak 95 %. Pokud však sluchátka k napájení připojena nejsou, tak vám po stisku tlačítka svítí zeleně, když má baterie ještě více jak 15 %. Oranžově se rozsvítí, jakmile sluchátkům zbývá méně jak 15 % nabití baterie.

Protože jsou tyto údaje hodně nepřesné, můžete stav nabití kontrolovat i v propojeném iPhonu nebo iPadu. Jakmile jsou spojeny se zařízením, můžete si jejich stav zobrazit ve widgetu Baterie. Na Macu tak zjistíte, když je vyndáte z pouzdra a podíváte se do řádku nabídek a ikonu Bluetooth, pod kterou si je zobrazte. 

.