Zavřít reklamu

AirPods Max jsou patřičně kontroverzním produktem společnosti Apple. Může za to nejen jejich cena, ale do jisté míry i vzhled, který se přece jen od designu sluchátek všech zajetých společností značně odlišuje. Apple by však mohl přinést jejich levnější nebo rovnou druhou generaci. Co by však uměla? 

AirPods Max Sport 

Současná první generace AirPodů Max stojí v Apple Online Store 16 490 Kč. Napříč českými e-shopy však tato sluchátka seženete o poznání levněji. Levnější by mohl být i model Sport, o kterém se jeden čas poměrně čile spekulovalo. Jeho zásadním změnou a ostatně i benefitem, by bylo použití jiných materiálů, kdy by samozřejmě těžký hliník logicky nahradil lehčí plast.

AirPods Max Sport

Díky tomu by pak právě mohla být tato sluchátka určena ke sportu pro všechny ty, kterým nevyhovují pecky nebo špunty a nechtějí být při svých aktivitách ochuzeni o kvalitní poslech oblíbené hudby. Údajné levnější AirPody Max by mohly stát 349 dolarů, což je o 200 dolarů méně, než kolik stojí v USA současná generace. V přepočtu by u nás tak mohly vyjít na něco kolem 10 490 Kč. 

Kráceny by měly být i na funkčnosti. Nemusela by být přítomna zbytečně složitá ovládací korunka, ale jen tlakové senzory známé z AirPods Pro. Kráceny by sluchátka mohla být i s ohledem na výdrž a pouzdro. Aktivní potlačování hluku, režim propustnosti, adaptivní ekvalizace, prostorový zvuk a Hi-Fi zvuk by ale chybět neměly.

AirPods Max 2. generace 

Druhou cestou, kterou by Apple mohl jít, by bylo představení druhé generace AirPodů Max, přičemž ta první by logicky zlevnila. 2. generace by tak mohla dostat stejnou cenovku, první by pak mohla padnout právě na tu, o které se zmiňujeme u modelu „Sport“. Kdyby Apple na levnějším modelu skutečně pracoval, mohl by jej představit klidně už příští rok. S 2. generací je to ale o poznání horší.

Na rozdíl od iPhonů a iPadů, které jsou aktualizovány každý rok, má Apple tendenci dát si s novou generací svých AirPodů trochu načas. I když neexistují žádné předchozí modely AirPods Max, můžeme odhadnout, kdy očekávat jejich 2. generaci, a to na základě cyklu vydání standardních AirPodů. AirPods první generace byly vydány v prosinci 2016 a v březnu 2019 na ně navázaly AirPods druhé generace, které se mohou pochlubit vylepšenými funkcemi a bezdrátovým nabíjením. A nyní zde máme AirPody 3. generace, které Apple představil v říjnu 2021. Tento vzorec ukazuje na zhruba dvou a půl letý obnovovací cyklus pro tato standardní sluchátka Applu. Pokud tuto logiku aplikujeme na AirPody Max, je nepravděpodobné, že bychom se jejich druhé generace dočkali před březnem 2023. Nicméně objevují se zprávy, že bychom se už na jaře mohli dočkat nových barev.

A co by měla druhá generace umět navíc? Nejčastěji se spekuluje o přepracování jejich chytrého pouzdra – to především proto, že zcela nevyhovuje ochraně sluchátek před poškozením. Vzhledem k pokročilému roku uvedení, se dá očekávat i nahrazení Lightning konektoru za USB-C. S ohledem na velikost by ale klidně mohla přijít i podpora pro MagSafe. Aby pak Apple vyšel vstříc všem skutečně náročným uživatelům, měl by implementovat i 3,5mm jack konektor pro poslech bezztrátové hudby. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.