Zavřít reklamu

Pokud jste u svého iPhonu s Touch ID nedávno přešli na operační systém iOS 13 a v souvislosti s aktualizací jste zaznamenali problémy s přihlášením do mobilního bankovnictví, aplikací typu 1Password a dalších, vězte, že příčina nejspíš spočívá v chybě, která v iOS 13 komplikuje u starších modelů práci s Touch ID. Chyba se může projevit například tak, že se v příslušných aplikacích nezobrazují výzvy k ověření za pomoci otisku prstu. Naštěstí pro tento problém existuje řešení.

Zmíněná chyba je podle všeho přítomna jak ve verzi 13.0, tak i v 13.1.1. Vyskytuje se u aplikací třetích stran, umožňujících rychlé přihlášení prostřednictvím Touch ID – může se jednat o bankovní aplikace nebo nástroje pro ukládání a správu hesel, ale také třeba pro klienty sociálních sítí. Jak jsme již zmínili v úvodu, po přechodu na iOS 13 tyto aplikace v některých případech nezobrazují možnost přihlásit se za pomoci Touch ID.

Skutečnost je ale taková, že dialog s výzvou k ověření za pomoci Touch ID zkrátka jen není vidět. Podle dostupných zpráv by mělo stačit postupovat stejně, jako kdyby se dialog zobrazil – tedy přiložit prst obvyklým způsobem na Home Button a pokračovat v přihlášení. Aplikace by měla provést autentizaci a přihlásit vás. Dalším řešením – byť trochu zvláštním – by údajně mohlo být opatrné zatřesení zařízením, které může mít v některých případech za následek správné zobrazení příslušného dialogu.

Zatím se neobjevila hlášení o podobném problému, souvisejícím s autentizací prostřednictvím Face ID. Zasaženi jsou tak potenciálně jen majitelé iPhonu SE, iPhonu 6s, iPhonu 6s Plus, iPhonu 7, iPhonu 7 Plus, iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus. Na starší zařízení nelze operační systém iOS 13 nainstalovat.

touchid-facebook

Zdroj: 9to5Mac

.