Zavřít reklamu

Na jablečných hodinkách můžete k odepisování na zprávy či jakékoli jiné psaní použít hlasové zadávání, které je ve většině případů takřka bezchybné. Ne každému je však tento způsob psaní po chuti, navíc v hlučném prostředí se diktovat tak úplně nedá. Apple softwarovou klávesnici pro své hodinky nepředstavil, ke stažení je ale naštěstí k dispozici řada programů třetích stran. My se na ty uživatelsky nejkomfortnější v dnešním článku zaměříme.

WatchKeys

Pokud hledáte v rámci možností plnohodnotnou klávesnici na vaše zápěstí, doporučuji vyzkoušet aplikaci WatchKeys. Kromě písmen a číslic zde totiž můžete zapisovat i emotikony a symboly, podobně jako na iPhonu. Vývojáři sem také implementovali řadu písem, zdarma jich však máte k dispozici pouze omezené množství. Za předplatné se vám kromě rozšířené nabídky stylů textu odemknou i skvěle vypadající písma, díky tomu budou vámi napsané zprávy vypadat lépe.

Aplikaci WatchKeys stáhnete zde

WatchKey

Jedním z jednoduchých, avšak oblíbených programů, které psaní na displeji hodinek umožní, je WatchKey. Tato aplikace zpřístupní relativně pohodlné zapisování přímo na vašem zápěstí, zároveň je možné měnit písmo zapsaného textu. Pro plnou verzi si připravte jednorázově 249 Kč, popřípadě ji můžete předplatit za 49 Kč týdně nebo 109 Kč měsíčně.

Aplikaci WatchKey nainstalujete zde

WatchBoard

Jedná se o snadno použitelnou, ale výkonnou klávesnici, v níž najdete kromě písmen, číslic a symbolů i emotikony. Pokud se vám program však líbí více než ostatní, k využívání klávesnice a takřka neomezenému výběru stylů a písem se neobejdete bez předplatného.

Aplikaci WatchBoard nainstalujete zde

Textify – Watch Keyboard

V případě, že často komunikujete v anglickém jazyce, tak vám Textify – Watch Keyboard udělá radost. Kromě QWERTY klávesnice, čísel a emotikonů je zde dostupná i autokorekce – na naši mateřštinu či jakýkoliv jiný než anglický jazyk si však nechte zajít chuť. Benefitem je pak haptická odezva, která vám pomůže být jistější při psaní. Aplikace sice stojí 49 Kč, poté vás však již nečeká žádná forma předplatného.

Aplikaci Textify – Watch Keyboard zakoupíte za 49 Kč zde

FlickType – Watch Keyboard

I v tomto případě musím upozornit, že si s FlickType český jazyk neužijete, za to se ale jedná o jednu z nejpohodlnějších klávesnic, které si můžete na vašem zápěstí zobrazit. Nejenže podporuje autokorekci, dokáže vám ale i navrhovat slova, a pokud napíšete překlep, otáčením digitální korunky jej zvládnete opravit. Tvůrci mysleli i na osoby se zrakovým znevýhodněním, aplikace je tedy vhodná jak pro běžné, tak i pro slabozraké a nevidomé uživatele. Za prémiovou verzi zaplatíte jednorázově 249 Kč.

Aplikaci FlickType – Watch Keyboard nainstalujete zde

.