Zavřít reklamu

Máte kompatibilní iPhone. Apple výrazně zjednodušil možnost stahování testovacích betaverzí svých nových operačních systémů, takže jste po chvilce přemýšlení zamířili do Nastavení, stáhli si nejnovější betu operačního systému iOS 17 a těšili se na to, jak vyzkoušíte všechny nové funkce včetně skvěle vypadajícího Klidového režimu. Ten vám ale zrovna jako naschvál ne a ne fungovat – co dělat?

Klidový režim je jednou z nejvýznamnějších funkcí operačního systému iOS 17. Když je iPhone v Klidovém režimu, může zobrazovat čas na vámi zvoleném ciferníku, s preferovanými widgety, oznámeními, živými aktivitami a dalšími užitečnými údaji.
Mnoho uživatelů má však potíže s tím, že Klidový režim na jejich iPhonu nefunguje tak, jak by měl. K odstranění zmíněných problémů ale naštěstí stačí jen pár jednoduchých, rychlých kroků.

Zkontrolujte nastavení

Než se pustíme do pokročilých metod řešení problémů, začneme základním řešením: ujistěte se, že máte na vašem iPhonu vůbec aktivovaný Klidový režim. Teoreticky by měl být aktivní ve výchozím nastavení v momentě přechodu na betaverzi iOS 17, pro jistotu to ale ověřte v Nastavení -> Klidový režim, kde by měla být aktivovaná položka Klidový režim.

Zkontrolujte polohu iPhonu

Správné nastavení iPhonu po fyzické stránce tak, aby se úspěšně spustil Klidový režim, může zpočátku působit jako „vyšší dívčí“. Ujistěte se, že je váš iPhone připojen k nabíječce – Klidový režim stoprocentně funguje na kabelové nabíječce, podle některých čtenářů ale nefunguje u některých bezdrátových nabíječek. iPhone musí být připojený k nabíjení, zamčený, a v horizontální poloze.

Klidovy rezim Apple fb

Máte certifikovanou nabíječku?

Dalším důvodem, proč vám možná na vašem iPhonu nefunguje Klidový režim, může být tok že telefon nabíjíte nabíječkou bez certifikace. Pokud používáte nabíjecí příslušenství, které nemá certifikaci MFi (Made For iPhone), Klidový režim vám (spolu s několika dalšími funkcemi) nebude fungovat. U necertifikovaného příslušenství by se vám nicméně po připojení mělo na displeji iPhonu objevit vyskakovací okno s příslušným upozorněním.

Restartujte iPhone

Náš výběr rad završíme (ne)oblíbenou klasikou: zkusili jste to vypnout a znovu zapnout? Možná byste se se divili, kolik problémů dokáže vyřešit pouhý restart iPhonu. Odpojte iPhone z nabíječky, zkuste jej restartovat a pokuste se znovu aktivovat Klidový režim. Pokud vám nebude fungovat ani po restartu, případně po další aktualizaci operačního systému, nezbývá než zajít se zeptat do servisu.

 

 

.