Zavřít reklamu

V dnešní uspěchané době je obzvláště důležité myslet jak na své tělesné zdraví, tak i to duševní zdraví. Pokud je to jen trochu možné, občas byste se měli zklidnit, odpočívat a relaxovat. To sice mnoho z nás úplně nedodržuje, v aplikačním obchodě App Store každopádně najdete nespočet různých aplikací, které vás do klidového režimu dokáží přepnout, nebo vám v tom alespoň pomoci. V níže sepsaných řádcích jsme pro vás připravili ty, které stojí minimálně za vyzkoušení.

Headspace

Jestliže hledáte opravdu špičkový propracovaný software, který vám pomůže s uvolněním, jednou z nejlepších voleb je Headspace. Kromě velkého výběru meditačních melodií, cvičení pro uklidnění vašeho těla nebo zvýšení vaší koncentrace zde najdete i rady od špičkových odborníků z oblasti mindfulness. Vývojáři nezapomněli na podporu aplikace pro iPad, Apple Watch a iMessage, z jablečného ekosystému tedy Headspace nijak nevyčnívá. V základní verzi je omezený počet meditačních nástrojů, po zakoupení Headspace Plus však kromě možnosti spojit se s odborníky budete moci procházet stovky meditačních plánů i uklidňujících skladeb. Funkcí v prémiovém členství najdete opravdu nemálo, cena však činí 309 Kč na měsíc nebo 2250 Kč na rok, což je pro mnohé neakceptovatelná částka za software podobného druhu.

Aplikaci Headspace nainstalujete zde

Smiling Mind

Aplikace z dílny australských vývojářů je výhodná zejména pro uživatele, kteří do oblasti mindfulness nechtějí investovat ani korunu – všechny funkce, které zde najdete, jsou naprosto zdarma. Po registraci zadáte svůj věk, jak jste v mindfulness pokročilí a v jaké oblasti byste se chtěli psychicky zlepšit či naladit duševní pohodu. Smiling Mind vám poté navrhuje programy na míru pro vás.

Aplikaci Smiling Mind nainstalujete zde

MyLife Meditation

Největší nevýhodou MyLife Meditation je to, že základní verze vám otevírá jen velmi málo relaxačních cvičení, po zakoupení prémiového členství se však situace razantně mění. Nejenže máte na výběr z mnoha mindfulness plánů, které pro vás software personalizuje, získáte ale i mnoho vychytávek, které byste u některých konkurenčních programů hledali jen těžko. Nechybí časovač, kdy si můžete nastavit, jak dlouho chcete meditovat, dále je možné zvolit si plány přesně podle vaší nálady a mnohé další funkce. Měsíční předplatné vás vyjde na 289 Kč, roční pak na 1699 Kč.

Aplikaci MyLife Meditation nainstalujete zde

Calm

Jak již název napovídá, tato aplikace vás umí nastavit do klidového režimu, ať už jste v jakékoli situaci. Při meditaci si můžete vybrat, jestli se na svou mysl chcete soustředit 3, 5, 10, 15, 20 či 25 minut, pokud byste chtěli něco víc, k přemýšlení či před spaním si můžete přehrávat uklidňující hudbu či příběhy. Ty jsou bohužel v anglickém jazyce, díky tomu však zklidnění spojíte s prohloubením jazykových znalostí. Kromě aplikace pro jablečný smartphone si Calm vychutnáte i na iPadu, Apple TV nebo na menším displeji hodinek Apple Watch. Pro pokročilé funkce je možné aktivovat předplatné, které však nestojí úplně nízký finanční obnos. K dispozici máte několik různých tarifů, které se cenově liší podle preferovaných funkcí.

Aplikaci Calm nainstalujete zde

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.