Zavřít reklamu

Kodi je softwarové multimediální centrum, s jehož pomocí můžete přehrávat filmy, poslouchat hudbu a zobrazovat fotografie z různých zdrojů, tedy typicky připojených disků, ale i DVD mechanik a především síťových úložišť. Nabízí i provázání se streamovacími platformami, tedy Netflixem, Hulu, ale také YouTube. K dispozici je na Windows, Linux, Android i iOS, takže počítačích, smartphonech, tabletech, primárně jej ale využijete v chytré televizi.

Upozornění: Důležitým faktem je, že jednotlivé funkce platformy jsou dostupné pomocí pluginů, čímž se dosahuje mimořádné variability. V tom může nastat decentní háček s otázkou legálního obsahu. Vývojáři totiž mohou vytvářet stále nová a zajímavá rozšíření, která vám poskytnou přístup k nějakému obsahu – a jeho původ právě může být sporný (doporučuje se proto použít VPN). Pokud se pak jedná o rozšíření o základní platformy, tak tam je vše samozřejmě vše v pořádku. Pluginy třetích stran mohou také obsahovat malware a další on-line hrozby, zejména pokud platformu používáte na počítačích.

Co to tedy je 

Kodi je přehrávač médií. Přehraje vám tedy video, zvuk nebo fotografie. Není to ale jen klon VLC, což je typický zástupce právě této kategorie aplikací. Zatímco se VLC běžně používá k přehrávání médií uložených v úložišti daného zařízení, Kodi je oproti němu primárně určeno pro jejich streamování přes internet. Umí tedy i ten první způsob, ale kvůli tomu platformu chtít asi nebudete. K tomu jsou přítomné i hry.

Historie platformy přitom sahá až do roku 2002, kdy byl vydán titul XBMC, neboli Xbox Media Center. Po jeho úspěchu se přejmenoval a rozšířil i na další platformy. Jedná se tedy o populární a dobře zajetou platformu.

about-movies-list

Rozšíření 

Úspěch spočívá v podpoře doplňků, tedy pluginů neboli addonů. Fungují jako spojovací most mezi platformou, přehrávačem médií a zdroji médií na síti. Existuje jich široká škála, a to z důvodu, že je Kodi opensource, takže každý, kdo chce, může si svůj doplněk naprogramovat.

Kodi hry

Kde nainstalovat Kodi 

Kodi si můžete nainstalovat z oficiálních webových stránek kodi.tv, které vás popřípadě do daného obchodu operačního systému přesměrují. Platforma samotná je zdarma, platíte tedy popřípadě jen za doplňky, které si chcete nainstalovat. Zdarma je pak i drtivé množství samotného obsahu, Kodi ale prakticky žádný nenabízí. Jedná se výhradně o rozhraní, které si dále musíte personalizovat. 

.