Zavřít reklamu

Příští měsíc to budou dva roky, co byla v září roku 2019 spuštěna herní platforma Apple Arcade. Ještě pár týdnů před tím, než dojde k této události, se počet dostupných titulů přehoupl přes hranici 200. Vyjma původně deklarovaných a skutečně originálních titulů jsou zde ale dostupné i ty poněkud kontroverzní, tedy ty, které jsou označovány jako Legendy App Storu nebo Nadčasová klasika. 

Jak uvádí CNET, herní platforma Applu dosáhla hranice 200 dostupných her minulý pátek, a to po přidání titulu Super Stickman Golf 3. Se spuštěním Apple Arcade měla platforma k dispozici asi 100 exkluzivních titulů, přičemž Apple sliboval, že nové hry budou přidávány každý týden. I když ne úplně pravidelně, tak toto víceméně dodržel jen s tím rozdílem, že od letošního dubna tlačil na pilu možná až příliš.

Monument Valley, Cut the Rope, Fruit Ninja, Angry Birds, Good Sudoku, Really Bad Chess a mnoho dalších her z kolekcí Legendy App Storu nebo Nadčasová klasika totiž najdete i běžně v App Storu, stejně jako v Google Play, jen bez přídomku „+“, který značí příslušnost k Apple Arcade. Brzy by pak měly přijít i tituly, jako Tetris nebo Asphalt 8. A ten poslední zmíněný je právě ten, který je v přidání do platformy zajímavější než ostatní.

Možný potenciál 

Jistě, v App Store už je dostupný nástupce podtitulu Airborne, který se jmenuje Legends, jenže pro svou změnu v ovládání se přece jen jedná o hodně jiný titul. Všechny hry od Gameloftu jsou prošpikované mikrotransakcemi, kdy obvykle také neobsahují jen jednu herní měnu, ale hned několik, kdy si za ně kupujete rozdílně raritní výbavu nebo postup ve hře. Nejinak je tomu i u Airborne.

Jenže za Apple Arcade platíte předplatné, a přítomné tituly jednoduše reklamy ani mikrotransakce neobsahují. Bude tak poměrně zajímavé sledovat, co implementace do platformy podobnému titulu přinese. Jestli zůstane měna zachována a bude dostupnější ji vydělávat, nebo naopak bude systém překopán celý. Ať tak či onak, toto je ten směr, kterým by mohla platforma také jít. Už to, že zde zmizí tlak na uživatele v rámci nutných plateb k lepšímu progresu je totiž poměrně účinný a mohl by to být jistý tahák, který jednoduše např. Monument Valley, které nemá In-App žádné, nenabídne. Máte-li zájem o předplatné Apple Arcade, stačí zavítat do App Store na záložku Arcade a hned v úvodu zvolit Začít hrát. 

.