Zavřít reklamu

Apple a Olivia Rodrigo uzavřeli partnerství ve vzájemné spolupráci – jeden prostřednictvím druhého prezentuje své produkty a jejich možnosti, druhému se prostřednictvím prvního dostane zajímavého výsledku. O čem je řeč? O novém zpěvaččině videoklipu Brutal, na kterém má nemalou zásluhu i iPad. Poté, co Olivia Rodrigo sdílela svůj klip Brutal, společnost Apple sdílela i ten svůj, avšak jen bezmála čtyřiceti sekundový, ve kterém ukazuje pozadí tvorby samotného klipu. Ten je totiž protknutý mnoha maskami, které hlavní protagonistka nosí na své tváři. Ty však byly vytvořeny na iPadu, pomocí Apple Pencil a aplikace Procreate a její funkce FacePaint.

Samotná kampaň Applu s Olivií Rodrigo však povzbuzuje fanoušky, aby si vytvořili vlastní #BrutalMask, o které se mohou podělit na TikToku. I když to není poprvé, co se Apple spojil s různými umělci na tvorbě různého obsahu, tato kampaň přece jen vyniká. Ani Selena Gomez s její písní Lose You To Love Me, ani Lady Gaga se Stupid Love a jejich videoklipy natočenými na iPhone totiž nevybízeli fanoušky a uživatele jablečných telefonů k nějaké akci. Tato se navíc nezaměřuje na telefon, ale tablet.

Žádné složitosti 

Pomiňme to, jestli se vám píseň líbí, nebo ne. Zaměřme se na to, jak celý výsledek vypadá. Olivii registruji od jejího debutu, nijak vážně mě její hudba neoslovuje, na druhou stranu mě naštěstí ani nijak neuráží. Klip k Brutal jsem viděl dříve, než jsem vlastně věděl o tom, že je zde nějaká spolupráce s Apple přítomna. A přiznám se, líbil se mi na první dobrou. Něco podobně nabitého energií zde dlouho nebylo.

Celý klip si můžete pustit níže:

Když ale člověk něco takového vidí, řekne si, kolik je za tím práce a je mu jasné, že podobné efekty by sám prostě nedokázal. Apple však touto cestou ukazuje, že dokázal a že to vlastně není vůbec složité. A co je důležitější, že výsledek bude vypadat maximálně profesionálně. Jde jen o to vědět, co chcete světu říci. A protože je TikTok neustále rostoucí fenomén, Olivia s Applem vám teď podali pomocnou ruku. Jestli ji chytnete a udržíte, je jen na vás. Já se dobrovolně vzdávám, na tohle už jsem přece jen asi trochu starý. 

.