Zavřít reklamu

Čas letí jako voda a za chvíli tady máme červen, kdy se bude konat vývojářská konference WWDC. Při této příležitosti by nám měl Apple odhalit nové operační systémy, přičemž největší pozornost samozřejmě upadá na očekávaný iOS 15, který opět přinese řadu zajímavých vylepšení. Jelikož je představení doslova za rohem, na internetu se začíná objevovat stále více konceptů. Ty jsou přitom vcelku povedené. Poukazují totiž na to, jak by systém mohl vypadat a co by v něm sami jablíčkáři rádi viděli.

Na videoportálu YouTube si pozornost dokázal získat zajímavý a vcelku povedený koncept od uživatele Yatharath. Ten prostřednictvím minutového videa ukázal, jak si systém sám představuje. Konkrétně v něm zobrazuje doslova vymodlené novinky, po kterých sami jablíčkáři už delší dobu volají a rozhodně by jejich příchod všichni uvítali, samozřejmě včetně nás. Nechybí proto funkce Always-on. Díky té by uživatelé iPhonů s OLED displeji měli aktuální čas vždy na očích, a to i v případě zamknuté obrazovky.

Nadále byl ve videu zmíněn takzvaný Split View neboli rozdělení obrazovky na dvě části. Tímto by se do jisté míry zjednodušil multitasking a my bychom tedy mohli pracovat se dvěma aplikacemi najednou. Jako například ve videu zobrazená práce se Zprávami a Poznámkami najednou. Nových možností se dočkaly i widgety, které by autor rád umístil doslova kamkoliv, a to i na zamknutou obrazovku. V aplikaci FaceTime by pak přibyla možnost pro prezentujícího a navíc bychom mohli uvítat tlačítko pro uzavření všech aplikací najednou, abychom to nemuseli řešit po jedné jako doposud. Přepracování by se mělo dočkat i ovládací centrum.

Bezesporu se jedná o zajímavý koncept, který by rozhodně dokázal potěšit majoritní část jablíčkářů. Jak to ale ve finále dopadne, ví prozatím jen a pouze Apple. Co byste v iOS 15 nejraději viděli vy? Uvítali byste novinky z tohoto konceptu, nebo vám v něm ještě něco chybí?

.