Zavřít reklamu

watchOS 9.1, tvOS 16.1 a HomePod OS 16.1 jsou konečně k dispozici! Apple nyní uvolnil nové verze svých operačních systémů pro veřejnost, díky čemuž si již nyní můžete aktualizovat vaše kompatibilní zařízení. Nové systémy s sebou přinášejí drobné novinky a další různé vychytávky, které je posouvají opět o krůček dál. Pojďme si tedy společně posvítit na konkrétní změny.

watchOS 9.1 instalace

Již nyní můžete vaše jablečné hodinky aktualizovat na novou verzi operačního systému watchOS 9.1. V takovém případě můžete postupovat tradičním způsobem. Buďto přímo na hodinkách přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru, nebo na vašem iPhonu otevřete aplikaci Watch > Obecné > Aktualizace softwaru. Mějte ale na paměti, že pro aktualizaci musíte mít hodinky nabité na alespoň 50 % a připojené k síti Wi-Fi.

watchOS 9.1 novinky

Tato aktualizace obsahuje vylepšení pro vaše Apple Watch.

  • Prodloužená výdrž baterie při venkovní chůzi a běhu a na pěších túrách s možností méně častého měření tepové frekvence a zjišťování polohy přes GPS na Apple Watch Series 8, SE 2. generace a Ultra
  • Možnost stahovat hudbu přes Wi-Fi nebo mobilní síť, i když nejsou Apple Watch připojené k nabíječce
  • Podpora standardu Matter – nové propojovací platformy pro chytré domácnosti, která umožňuje spolupráci široké škály domácího příslušenství napříč ekosystémy

Dále tato aktualizace obsahuje opravy chyb pro vaše Apple Watch.

  • Při venkovních bězích mohla hlasová odezva udávat nesprávné hodnoty průměrného tempa
  • Pravděpodobnost deště v aktuálním místě zobrazená v aplikaci Počasí se nemusela shodovat s informacemi na iPhonu
  • Komplikace s hodinovou předpovědí počasí mohla označovat odpolední čas v 12hodinovém formátu jako dopoledne
  • U některých uživatelů se při silových trénincích mohlo zastavit odpočítávání času
  • VoiceOver při čtení více najednou přijatých oznámení v některých případech neohlásil před oznámením název aplikace

Informace o prvcích zabezpečení obsažených v aktualizacích softwaru Apple najdete na následující webové stránce: https://support.apple.com/HT201222

tvOS 16.1 a HomePod OS 16.1

Aktualizace se ve finále dočkaly i poslední dva operační systémy. Konkrétně Apple nezapomněl ani na tvOS 16.1 a HomePod OS 16.1, které jsou stejně tak již nyní k dostání. Pokud tedy vlastníte HomePod, HomePod mini, či kompatibilní Apple TV, pak se prakticky o nic nemusíte starat. Tato zařízení se totiž aktualizují automaticky. Jak už je také zvykem, cupertinský gigant u těchto dvou systémů nezveřejnil žádné poznámky k aktualizaci. Žádné závratné změny tedy nečekejte. I přesto ale přichází poměrně zásadní vylepšení – dle všeho se produkty dočkaly příchodu pro novodobý standard chytré domácnosti Matter, který má za cíl výrazně posunout celý koncept chytré domácnosti vpřed.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Pokud by ste registrovali rapidni narust spotreby baterie pocas nepouzivani iPhonu (lock screen zere baterku jak dabel), doporucuju spravit hard restart. (volume down, volume up, volume down a pak odemikaci tlacidlo drzet cca 20s. telefon se vypne a po chvilce se zobrazi logo applu. pak lze pustit tlacidlo.)

celý text

Čtěte více.