Zavřít reklamu

S koncem týdne vám opět přinášíme náš pravidelný přehled spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát budou jeho nosným tématem budoucí iPhony a budoucí operační systémy od Applu. Podíváme se na to, jakými modemy a jakými displeji by měly být vybavené letošní iPhony, a prohlédneme si také zajímavý koncept operačního systému iPadOS 15.

mmWave modemy u letošních iPhonů

Když Apple na podzim loňského roku představil své iPhony s 5G konektivitou, uživatelé o ně projevili velký zájem. Apple u svých 5G iPhonů zavedl dva typy modemů – sub-6GHz pro oblasti s méně hustým pokrytím, a mmWave s vyšší rychlostí, která je ovšem podmíněná hustším pokrytím vysílačů. Zatímco v připadě loňských modelů byly mmWave iPhony k dostání pouze na území Spojených států, o letošních iPhonech se spekuluje, že by se jejich mmWave verze mohly rozšířit i do dalších oblastí světa. Server DigiTimes přinesl v průběhu minulého týdne zprávu o tom, že má Apple v plánu navýšit objem výroby svých mmWave iPhonů, a to z důvodu výrazně zvýšeného zájmu a poptávky. Apple o svých záměrech již údajně stihl informovat své dodavatelské řetězce. Vzhledem k tomu, že se pokrytí 5G sítěmi stále více šíří po světě, je celkem logické, že se tomuto trendu bude chtít přizpůsobit také Apple se svými smartphony.

Prohlédněte si koncepty budoucích iPhonů:

Displeje iPhonů 13

S budoucími iPhony souvisí také druhá novinka našeho pravidelného přehledu spekulací. Zdrojová zpráva opět pochází ze serveru DigiTimes. Ten uvedl, že by se displeje letošních iPhonů mohly kromě jiného dočkat také očekávaného zvýšení obnovovací frekvence z původních 60Hz na 120Hz. Toto vylepšení by se nicméně mělo týkat pouze high-endových modelů, tedy iPhonů řady Pro a Pro Max. Kromě vyšší obnovovací frekvence by se ale displeje budoucích smartphonů od Applu měly chlubit ještě další užitečnou novinkou, a to využitím technologie LTPO, díky které nedochází u displejů s vyšší obnovovací frekvencí ke zvýšené spotřebě baterie smartphonu. Pokud se tyto spekulace nakonec opravdu ukázaly jako pravdivé, budou letošní high-endové iPhony pro uživatele ještě atraktivnější.

Koncept iPadOS 15

Představení nových verzí operačních systémů od Applu se blíží, není tedy divu, že internetem začalo kolovat ještě více příslušných konceptů. Zatímco koncepty operačního systému iOS 15 nejsou ničím neobvyklým, koncept iPadOS 15 se objevil až teprve nedávno. iPadOS 14 přinesl podobně jako iOS 15 možnost přidávání widgetů, práce s nimi byla ale poměrně omezená. Na zmíněném konceptu můžeme vidět, že by uživatelé mohli v iPadOS 15 dostat více možností pro přizpůsobení widgetů. Všimnout si můžeme také nových prvků v zobrazení Dnes, z nichž některé dokonce umožňují ovládání a přizpůsobení iPadu, nebo třeba nově pojatého Docku. Jak se vám tento koncept líbí?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více