Zavřít reklamu

AirTag je zde s námi již přes rok a je pravda, že jsme možná od tohoto do jisté míry revolučního zařízení Applu čekali trochu více. Abychom byli přesnější, ne tedy přímo od něho, ale od integrace platformy Najít výrobci třetích stran. Máme zde pár jízdních kol a jeden batoh, ale to je tak všechno. Nyní však skutečně zajímavou novinku představila společnost Muc-Off. 

Už při uvedení rozšíření možností platformy Najít uváděl Apple podporu pro společnosti Chipolo a její chytré štítky, a jízdní kola VanMoof. Od té doby se objevilo pár zajímavých kousků, ale obvykle jak přišly, zase odešly. Navíc se nejednalo o žádná nějak originální řešení. Muc-Off, tedy anglický výrobce příslušenství pro jízdní kola, však vytvořil držák pro AirTag, který skryjete přímo mezi plášť a ráfek jízdního kola.

Neviditelná a odolná konstrukce 

Držák Muc-Off Tubeless Tag Holder umožňuje diskrétní instalaci sledovacího zařízení Applu do pneumatiky bezdušového kola ve spojení s bezdušovými ventilky společnosti (Presta 44-60 mm), což vám v případě krádeže umožní sledovat a lokalizovat vaše kolo pomocí aplikace Najít. Nejlepší na tom samozřejmě je, že AirTag není vidět, jako ve většině jiných řešení, a tak jej zloděje nenapadne hledat a demontovat.

Je to rozdíl právě oproti přímé integraci platformy do kola, jako je tomu v případě společnosti VanMoof. Zde tedy pořád musíte použít svůj AirTag. Ten je skryt pod silikonovým držákem mezi pláštěm a ráfkem, přičemž je upevněn tak, aby uvnitř nijak nechrastil. Konstrukce je zároveň řešena pro odolávání nárazům, přičemž vyhovuje voděodolnosti IP67.

Samozřejmě má toto řešení i svou nevýhodu. Výdrž baterie AirTagu je cca jeden rok, takže to znamená, že každý rok budete muset plášť z kola sundat, abyste baterii vyměnili. Je ale pravda, že v tomto případě se jedná o řešení, které budou jejich majitelé používat spíše u dražších kol, takže při jejich garážování přes zimní sezonu to stejně obvykle znamená jejich vypuštění a servis, takže by to zas takový problém být nemusel.

Cena je stanovena na 19,99 EUR, tedy cca 500 Kč, AirTag musíte mít svůj. Masový úspěch to samozřejmě nebude, je ale skutečně zajímavé vidět, co dokážou různé společnosti vymyslet. Muc-Off se přitom specializuje především na čistící prostředky a oblečení pro všechny cyklistické, motocyklistické a ebike jezdce. To samozřejmě i ty vrcholové.

Různé lokátory včetně Apple AirTagu koupíte například zde

.