Zavřít reklamu

Vždy vás lákalo kreslení, ale po nějakém čase jste to vzdali? Vlastníte teď iPad spolu s Apple Pencil? Pak vám nic nebrání v tom, abyste se do kreslení a malování pustli znovu. Výtvarná tvorba na iPadu má navíc spoustu výhod včetně prakticky nulové spotřeby materiálu a snadné možnosti vzít případnou chybu okamžitě zpět. V dnešním článku vás ve stručnosti seznámíme s pěti aplikacemi, ve kterých si můžete bezplatně vyzkoušet kreslení na iPadu s Apple Pencil.

Adobe Illustrator Draw

Většina iOS a iPadOS aplikací od společnosti Adobe je bezplatná, což je vzhledem k jejich kvalitě obrovská výhoda. Používání některých funkcí je sice podmíněno Adobe předplatným, pro základní použití vám ale bohatě postačí bezplatná verze. Adobe Illustrator Draw nabízí bohatou paletu nástrojů pro kreslení, skicování, malbu, ale také pro následné úpravy.

Aplikaci Adobe Illustrator Draw stáhnete bezplatně zde.

Paper by WeTransfer

Aplikaci Paper by WeTransfer jsme si na stránkách Jablíčkáře představovali také v samostatném článku. Jedná se o jednoduchou, ale užitečnou a výkonnou aplikaci, s jejíž pomocí můžete tvořit různé kresby, malby nebo skici. V aplikaci můžete také pracovat s importovaným obsahem, vytvářet koláže a seskupovat svá díla do sešitů a náčrtníků.

Aplikaci Paper by WeTransfer stáhnete bezplatně zde.

AutoDesk Sketchbook

Jak název napovídá, je aplikace AutoDesk Sketchbook vynikajícím virtuálním skicářem s řadou užitečných nástrojů a funkcí. Najdete zde pestrou nabídku štětců, per, gum, tužek a dalších nástrojů pro vaši tvorbu, stejně jako plno nástrojů pro následné úpravy a vylepšování vaší tvorby. Sketchbook je skvělá aplikace i pro ty, kteří koketují s kreslením v perspektivě.

Aplikaci AutoDesk Sketchbook stáhnete bezplatně zde.

Ink

Aplikace Ink je v App Storu relativně čerstvým přírůstkem. Jedná se o báječný nástroj pro začátečníky, kterým se zatím z různých důvodů nechce investovat do kreslicích aplikací. Ink se může pochlubit jednoduchým, přehledným uživatelským rozhraním, snadným používám, poměrně bohatou nabídkou nástrojů a především tím, že se jedná o zcela bezplatnou aplikaci, a to nejen pro kresbu, ale třeba také pro tvorbu poznámek. Aplikaci Ink jsme se podrobněji věnovali také na stránkách našeho sesterského magazínu.

Aplikaci Ink stáhnete bezplatně zde.

Tayasui Sketches

Aplikace Tayasui Sketches potěší zejména milovníky malby a příznice práce s pastely, akvarelem, perokresbou a dalšími podobnými technikami. K dispozici budete mít pestrou nabídku všech potřebných nástrojů i barev, aplikace umožňuje také jednoduchou práci s vrstvami. Svá díla si můžete v Tayasui Sketches přehledně třídit do složek.

Aplikaci Tayasui Sketches stáhnete bezplatně zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více