Zavřít reklamu

Teprve nedávno nám Apple představil nové verze svých operačních systémů spolu s 13″ MacBookem Pro a přepracovaným MacBookem Air, které se zbrusu novým čipem M2 z již druhé generace Apple Silicon. Každopádně i přesto se už mezi jablíčkáři začíná řešit, s čím se gigant pochlubí příště a co nás konkrétně vlastně čeká. Jaké tedy bude léto v podání Applu a na co se můžeme těšit? Přesně na tohle si nyní společně posvítíme v tomto článku.

Léto je obdobím dovolených a odpočinku, na což očividně vsází i samotný Apple. Cupertinský gigant totiž v tomto období spíše stojí v ústraní a čeká na velký návrat ve stylu, který se každoročně odehrává ihned v září. Ostatně právě proto můžeme očekávat, že se žádných zásadních a převratných novinek jednoduše nedočkáme – Apple si veškerá esa ukrytá v rukávu nechává až na zmiňovaný podzim. Na druhou stranu úplné nic se dít také nebude a na něco se přeci jen můžeme těšit.

Plány Applu na léto

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, teprve nedávno nám Apple představil nové operační systémy. První vývojářské beta verze jsou tedy k dispozici již od začátku června, čímž se odstartoval relativně delší proces testování a příprav na vydání ostrých verzí pro veřejnost. Během léta se tedy mimo testování očekávaného softwaru zároveň pracuje na jeho co možná nejlepším odladění. Zároveň u těch to ještě nekončí. Apple se i nadále musí starat o současné verze a zajistit jejich bezchybný chod do chvíle, než se dočkáme příchodu těch nových. Právě proto se v současnosti testuje například iOS 15.6, který bude jednoznačně  uvolněn během letošního léta.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na hardwaru. V červenci se totiž začnou prodávat nové laptopy s čipem M2. Konkrétně se tak na pulty prodejců dostane přepracovaný MacBook Air a 13″ MacBook Pro, které společně utváří dvojici základních modelů v nabídce jablečných počítačů.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Co bude následovat?

O poznání zajímavější bude až podzim. Jako již tradičně nás totiž čeká představení nové generace jablečných telefonů Apple iPhone 14, která má dle nejrůznějších spekulací a úniků přinést poměrně zásadní změny. Zatím to vypadá tak, že cupertinský gigant již odepíše model mini a nahradí jej iPhonem 14 Max – tedy základním telefonem ve větším těle, což by mohlo zapůsobit na větší skupinu potenciálních uživatelů. Stejně tak se o slovo přihlásí Apple Watch Series 8. Nadále se ještě mluví o příchodu iPadu Pro, Macu mini, Macu mini nebo AR/VR headsetu. Zdali se těchto produktů skutečně dočkáme ale ukáže až čas.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více