Zavřít reklamu

Září máme úspěšně za sebou a s ním také dlouho očekávanou keynote, na které Apple představil nové iPhony XS, XR a Apple Watch Series 4. Novinek pro letošní podzim by však mělo být podstatně více a tak se zraky všech fanoušků Applu přesouvají na říjen, kdy bychom se měli dočkat ještě jedné, a pro letošek poslední, konference s novými produkty. Pokud se podíváme do historie, druhá podzimní keynote se obvykle odehrála právě v říjnu takže se pojďme podívat, co by si na nás mohl Apple přichystat.

iPhone XR a nové iPady Pro

Kromě ještě neohlášených novinek se v říjnu dočkáme zahájení prodeje levnějšího iPhonu XR, který s největší pravděpodobností dorazí společně s iOS 12.1. Mimo to však s jistotou můžeme prohlásit, že se Apple vytasí s novými iPady Pro. Mluví se o nich už několik měsíců, stejně jako již několik měsíců vychází studie, vizualizace či koncepty toho, jak by měly novinky vypadat.

Očekávají se dvě varianty a to 11″ a 12,9″ verze. Obě by měly disponovat displeji s minimálními rámečky, stejně jako se předpovídá přítomnost Face ID, jež by mělo fungovat jak ve vertikálním, tak v horizontálním zobrazení. S příchodem Face ID a roztažení displeje by u iPadů Pro měl zmizet Home Button, který se postupně stává minulostí. Samozřejmostí je nový a výkonnější hardware. V posledních týdnech se spekuluje také o tom, že by se měl v nových iPadech objevit USB-C konektor. Dle mého názoru to však příliš pravděpodobné není. Spíše bych to viděl na USB-C kompatibilní nabíječku s adaptérem pro potřeby rychlého nabíjení.

Nové MacBooky, iMacy a Mac Mini

Neméně očekávaná aktualizace by měla dorazit také do nabídky Maců, resp. MacBooků. Po letech čekání bychom se měli konečně dočkat aktualizace (či nahrazení) obskurně obstarožního MacBooku Air. Nějakých změn se dočká také 12″ MacBook. V ideálním případě Apple překope celou produktovou řadu svých laptopů a udělá ji o něco smysluplnější tak, že bude nabízet levnější (vstupní) model v ceně od 1000 dolarů, a další dražší odstupňované konfigurace a varianty končící u modelů Pro s Touch Barem.

Kromě laptopů by se měl Apple zaměřit také na další starožitnost, která v nabídce Maců straší již několik let bez smysluplného updatu – Mac Mini. Kdysi vstupní brána do světa desktopových Maců je momentálně zcela nesmyslná a aktualizaci si rozhodně zaslouží. Pokud se jí skutečně dočkáme, pravděpodobně se budeme muset rozloučit s posledními zbytky modularity, kterou aktuální, čtyři roky staré verze disponují.

Změn by se měl dočkat také klasický iMac, jež dostal svou poslední hardwarovou aktualizaci loni v létě. Zde je informací relativně málo, mluví se o aktualizovaném hardwaru, stejně jako o nových displejích, které by měly odpovídat roku 2018, co se funkcí a parametrů týče. Je možné, že se dozvíme také nějaké další informace o na příštím rok naplánovaném modulárním Macu Pro, na který mnoho profesionálů napjatě čeká.

Softwarové novinky

To by mělo být ze strany hardwaru vše, během následujících čtyř týdnů bychom se měli dočkat ostrého vydání, kromě již zmiňovaného iOS 12.1, také watchOS 5.1 a macOS 10.14.1. Co se jednotlivých funkcí týče, nový iOS přinese kontrolu hloubky ostrosti v režimu Portrét, podporu dual-SIM v zemích, kde tato funkce funguje, watchOS 5.1 přinesou dlouho očekávanou funkci EEG (jen v USA) a vylepšené rozhraní Zdraví. Pravděpodobně nejočekávanější novinkou jsou skupinové hovory přes Face Time, které se v iOS 12/macOS 10.14 nakonec na poslední chvíli neobjevily. Jak to tak z výčtu výše vypadá, v říjnu se máme na co těšit.

PS. Možná dorazí i AirPower

Octobber event 2018 iPad Pro FB

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.